אנחנו מנסים לחזור לשיגרה כל משפחה באשר היא על כל המכלול. גם אני מנסה לחזור לשיגרה יחד עם ארבעת ילדי המקסימים. כשזה לבד זה לגמרי לא קל אבל אלוקים עוזר! סיימנו שבוע שלם של תחילת לימודים עם הדרגות בשעות עם הרבה התרגשויות. ועכשיו כל אחת ואחד נושם לרווחה שהנה השבוע הקרוב ירגישו כבר טוב את החזרה לימים הרגועים.. (עד החגים ב"ה)

אצלי השבוע הזה של החזרה ללימודים היה אחד השבועות הקשים שהיו לי. הבן השני המיוחד והמאתגר שלי עובר ימים מאוד מאוד לא קלים. שמישהו יקום ויסביר לי למה במשרד החינוך נותנים לילד אוטיסט שלומד בבית ספר לחינוך מיוחד להיות חודשיים שלמים בחופש!?!? הורים חטאו? קיבלו מאלוקים שקית כבדה של התמודדות ועומדים בה בכבוד. אז הם צריכים להחזיק ילד מיוחד במשך חודשיים של חופש הגדול בבית?!

אברימי הגיע למצב לא טוב. חזרנו ברגרסיה אדירה של 3 שנים אחורה. אחרי שעבדתי איתו יחד עם צוות מיוחד במשך שנים יום יום בשביל להרים אותו מהמקום הנמוך שבו הוא היה. והצלחנו להביא אותו למקום מדהים! הגיעו חודשיים של חופש ורמסו והרסו כל חלקה טובה!! אברימי שלי מחר נשאר בבית. וגם ביום שני וגם ביום שלישי. כי בבית הספר שלו לא יודעים להכיל ולקבל את ההתקפות שלו. את הבכיות שלו. כי עיריית בני ברק לא מסוגלת לדאוג לתושביה החריגים!!

הלב שלי בוכה הנשמה שלי זועקת. אני צריכה להשגיח על הילד שלי עם 100 עיניים כדי שלאף אחד מסביבו לא יקרה כלום. שאף אחד מסביבו לא ינזק חלילה. כשכבר היינו במצב שיכולתי לשלוח אותו למטה לחצי שעה לבד. והוא התנהג בסדר גמור. הכל חזר אחורה. עבודה אינטנסיבית של שנים של מלחמה פרטית שלי שידעתי תמיד שאני ינצח. וניצחתי! ומי שמכיר היום את אברימי שלי המום שזה אותו ילד מלפני 4 שנים. אז למה למען ד' עיריית בני ברק לא מסוגלת לדאוג לתושביה?

למה אני צריכה לשבת עם הבן שלי בבית כי מסוכן לו ללכת לבית הספר? כי לא יודעים איך להכיל אותו. איך לקבל אותו אחרי חופש כל כך ארוך שכמה שניסיתי ושמרתי עליו חוסר המסגרת ריסקה אותו. לא מספיק בכי וקושי יש בחיים? למה לא יכול לקום מישהו במשרד בחינוך ולהרים בית ספר על הספקטרום של האוטיסטי שמשלב בתוכו בעיות התנהגות ובעיות רגשיות שיתאים לעשרות ילדים כמו אברימי שמתגלגלים במוסדות שלא מתאימים להם ונאבקים בחיים יום יום.

אני יודעת שיהיו כאלו שיגידו מה היא משתפת כזה דבר?! כן אני יודעת שהמון הורים מסתירים וכל אחד מסיבתו הוא. אני לא מסתירה אין לי מה להסתיר. אני רוצה שלילד שלי ולי יהיה טוב! אז משתפת מהלב עם הרבה בכי של שבוע שלם שיש ב"ה עוד ילדים ועבודה בין לבין. ואלוקים תמיד עוזר! תמיד! אז אם יבוא לי מפה אפילו בן אדם אחד שיוכל לעזור להרים את הראש של עיריית בני ברק ולעזור לנשמות זה כבר היה שווה...

]]>