אצלנו זה אלול, חודש הרחמים והסליחות אוטוטו ידונו אותנו מי לחיים ומי למוות, אבל להבדיל וללא שום השוואה, מה נלבש באביב/ קיץ 2017 כבר הוחלט, ועדיין מוחלט השבוע. אומנם לא בטוח שנראה זאת עכשיו, היות והרבה מטרנדים מגעים באיחור קל מחנויות העילית אל החנויות שלנו...

יום, יום במהלך השבוע מתנהלות להן בניו יורק כמה תצוגות, והמוזמנים עוברים מאחת לאחת, חלק מהשמות מוכרים לנו כגון טום פורד, אלכסנדר וונג טומי הילפינגר ועוד, וחלקם פחות מוכרים. היות והשבוע עוד לא ניסגר, עדיין לא ניתן לתת תשובה מוחצת לשאלת ה-מה נלבש בקיץ הבא, אז תנשמו עמוק, תחזירו לארנק את האשראי, וחכו לסוף השבוע, אך מה לבנתיים כן ראינו, ומי המעצב שסטה מהנורמה, ולא הכתיב את הקיץ, אלא היה קצת יותר מעשי, והעניק לנו בגדים לחורף 2016?

שבוע האופנה ניו יורק, ללא ספק נחקק בתור יומו של טומי הילפינגר, בשיתוף צעיר ומרענן של הדוגמנית ג'יגי' חדיד ( וכן כל שתגידו נכון, אבל אופנה זה אופנה, כמו שאומנות היא אומנות, ולא תמיד נדרש לאהוב את היוצר ע"מ להעריך את יצירתו).

התצוגה נערכה כפסטיבל שעשועים ענק – "TOMMY PIER", מלווה בכרזות צבעוניות דוכני אוכל גלגל ענק ומגוון אטרקציות, המתחם היה פתוח במהלך היום למבקרים ולעת ערב נערכה התצוגה, ועוד חידש את גישת- ראה עכשיו קנה עכשיו, במתחם הועמדו דוכנים המצעים למכירה חלק ניכר מהבגדים המוצגים.

העיצובים של טומי שנחשבים לשמרנים ולאו דווקא בעלי אמרה אופנתית בועטת כלשהי, ונראה כי על מנת להכניס קצת עכשוויות בעיצוביו הוא פעל בשיתוף פעולה עם ה"איט גירל" של עולם האופנה, ויצר קולקציה אם טאצ'ים קצת יותר עכשוויים (עוגנים וכו') .

עפ"י הבגדים שהוצגו אומנם לא היה עיצוב שהוציא את העולם מכליו, סריגים Over size גדולים ומחממים, מעילים מחויטים, וכמובן מלא דגמים עם סמל ענק בחזית, וללא שמץ של ספק הכל היה בגווני הכחול אדום, מעט בז'.

אך מסתבר שהתהודה הגדולה והחיובית הגיעה בהשפעת כל התפאורה המנצנצת- פשוטו כמשמעו. נראה כי לא נדרש ממעצב אופנה לעצב דווקא משהו חדשני, אלא להוסיף לישן ולמוכר, קצת נגיעות של עיצוב (או די בכך שאמר כי זה נעשה בשיתופה של..) ולארוז כל זאת במגוון אורות וקולות. והגעתי לראש הרשימה..

]]>