"המופע שבין ראש השנה לכיפור"- מופע סליחות מיוחדת לנשים שכבר הפך ב"ה למסורת. מדובר במופע שהוא מעין הגשמת חלום ישן שלי, עליו עמלתי לא מעט לאחרונה ולא לבד. במופע, שצפוי לכלול גם עיבודים מיוחדים לשירים וגם שירה נשית תוניסאית, תיקח חלק גם מקהלת 'העפרוני' (מיסודה של מיה שביט. המקהלה שיתפה פעולה עם הפילהרמונית, יוני רכטר, שלומי שבן, ערן צור, רונה קינן ועוד.) שהינה מקהלה גדולה של כ-20 בנות מוכשרות. כבר מזמן היתה לי מחשבה לקיים מופע שלם עם מקהלה גדולה של בנות, כי בעיני יש לבנות איכות שירה מדהימה כשהן שרות ביחד, ובמיוחד כשמדובר בשירי קודש".

הכנו עיבודים מיוחדים לשירים ישנים ולפיוטים רק עבור המופע הזה וזה מאוד מרגש ומרענן. בנוסף, במהלך המופע יהיו גם 'טעימות' של שירת נשים תוניסאית, מתוך אלבום חדש עליו אנו עמליםבימים אלה.שירת המקהלה בעברית משתלבת בתוך שירת נשים בתוניסאית – זה חיבור מקסים שמוכיח שכשמדובר בשירת קודש יהודית .הרגש הפנימי הזה מפעם בתוך השירה היהודית התוניסאית, היידישאית, והעברית באותו האופן... פיוט ממקאם תוניסאי מתחבר ל'לך דודי לקראת כלה', ובאותו אופן, וגם 'קול ששון וקול כלה' מתחבר באופן טבעי לשירת נשים תוניסאית לחתונה בכפר".

ואפרופו שירת נשים,להופיע עם חמש נגניות על במה אחת, ואפס גברים זה משהו מיוחד שעוד לא היה לי בקריירה. תמיד חשבנו שמוסיקאים זה נגנים גברים, וכשעברנו להופעות נשים לא האמנו שנוכל להגיע לאותה רמה של הנגנים, והנה יש הרכב נשים מאוחד ומלוטש, שכבר מופיע אתנו שנה, ומביא אתו איכות אחרת מעודנת ונינוחה וגם מאד מוסיקלית.

בעבר קיימנו את המופע הזה במקומות פתוחים כגון אפי שוני. הפעם בחרנו לחזור למוזיאון ת"א (אולם אסיא) – מקום בו העלינו את מופע הבכורה של "שירי ריה"ל" בת"א לפניכ-6 שנים ובחרנו את התאריך 10/10 שהוא יום לפני יום כיפור- מופע נשים מיוחד לזמן מיוחד. במופעים שהפכו לנשים בלבד יש אנרגיות חדשות ושונות ולכן חיפשנו מקום שונה. אני מקווה שקהל הנשים יאהב את המקום ותהיה אנרגיה נשית מחברת וחזקה, שתהיה שנה טובה לכולנו, בריאות ואהבה יצירה ואחווה.

המופע יתקיים במוזיאון תל אביב, אולם אסיא, ביום ב' 10/10/16 בשעה 21:00 .

]]>