תפסיקי עם התירוצים, הדחיות ונסיונות השקטת המצפון, בפעם הבאה שתושיטו יד לעבר פרוסת פאי עסיסית, תחשבו פעמיים ועוד פעמיים. כי אז לא תוכלו לעגן את הדיאטה העתידית ב'אחרי' כלשהו, ולמרבה הצער תחילת תקופה מסמנת בדר"כ גם את המשכה. אם נופלים בהתחלה קשה מאד אח"כ לקום ו'לחזור למוטב'.

קבלו את 4 המאכלים שמצאו לעצמן מקום בקטגוריית מאכלי בריאות ודיאטה, כאשר בפועל הם בהחלט עלולים למנוע ממכם לחזור לממדים הטבעיים והנחשקים של 'לפני החגים'.

1. סלטים עשירים - בנות מרגישות ראויות למתן פרס נובל לאיפוק וריסון כאשר הן מתעלמות ממגוון עשיר ומגרה בתפריט של מסעדה חלבית מפנקת ו'מסתפקות' בסלט עשיר וצבעוני.

אך חשוב להבין כי עצם המילה' סלט' לא מקדשת את המאכל והופכת אותו לדיאטטי ובריא בהכרח. ולעיתים קרובות סלט תמים וירוק למראה עלול להיות עתיר קלוריות לא פחות ממאפה גבינה שומני ועסיסי. סלט שמכיל פחות ירקות ויותר מרכיבים כמו: אגוזים, פקאנים מסוכרים, קרוטונים שומשום, מיונז, נשנושים, ומוגש עם רטבים המכילים מרכיבים עתירי סוכר כגון: דבש, סילאן, טריאקי וצ'ילי מתוק, וובמיוחד - גבינות שמנות ועשירות, לא רק שלא יתרום לדיאטה שלך אלא אף יעקב אותה באופן ניכר, ויקשה על הירידה במשקל.

הפתרון: שימו לב לרטבים ולתוספות המוגשים עם הסלט, הבינו שהם כלל אינם תמימים, גם אם הם יושבים על מצע ירקות.

2.חטיפי אנרגיה - רק השם של החטיף "חטיף אנרגיה" או "חטיף בריאות" משקיט אוטומטית את נקיפות המצפון, ומשווה לאכילתם פן בריאותי ומתנזר. יש היום שפע של חטיפים כאלה באריזות קטנות המשדרות בריאות אך האמת המרה היא כי חטיף כזה עלול להכיל לעיתים לא פחות מ200 קלוריות- כמות זהה לארוחה של ממש, אלא שהחטיף לא נותן תחושת שובע כמו "אוכל אמיתי", בעל אותו ערך קלורי ולכן הוא לא יהווה תחליף אלא ייאכל בנוסף.

הפתרון: בחרו במשהו משביע יותר, כמו 2 פרוסות לחם, או חבילת פריכיות מרוחות בטחינה גולמית שישביעו אתכן עד לארוחה העיקרית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

3. מוזלי - למוזלי נוצרה תדמית של מאכל בריאות מובהק, ומעדן חובה בכל דיאטה, ישנם בתי קפה המכנים אותו " מעדן בריאות" המראה של הגרנולה והפרות המיובשים מעלה בנו קונטציה של פינוק בריא וחיובי.

למעשה לא רק שכל קשר בינו לבין דיאטה- מקרי ושגוי בהחלט, אלא אף הוא נחשב לאחד המאכלים המשמינים ביותר כאשר מנת מוזלי במסעדה עלולה להגיע ל500 קלוריות!!! ערך קלורי זהה למנת לזניה עסיסית ועשירה אך בעוד זו האחרונה מסומנת ונתפשת כ'מנה עיקרית' מספקת ומשביעה. ה'מוזלי' נתפש בעינינו למין מאכל קליל של "בין ארוחות".

הפתרון: אם ממש חשקה נפשכן במנת המוזלי המנעו מאכילתה בבית קפה או מסעדה, שם היא מכילה בדר"כ גרנולה מצופה בסירופ מייפל או דבש, ועוברת קלייה בתנור עם שמן. גם התערובת של הפירות היבשים עתירי הסוכר תורמים לערך הקלורי הגבוה. בבית תוכלו להכין גרסה דיאטטית יותר. חתכו פרי קטן הכניסו ליוגורט דל קלוריות והוסיפו ברנפלקס או שיבולת שועל ללא תוספת שמן וסוכר.

4. מיצים - חוסר המודעות גורם לנו יותר להתיחחס למאכלים שאנו מכניסים לפה בתקופת הדיאטה ופחות לנוזלים ומיצים. במיוחד מיצים הנתפשים כבריאים כמו מיץ גזר ושייק פירות. אך אם תחשבו על זה רגע תבינו את הטעות המרה והמתוקה. המרכיב הבולט ביותר במיצים אלו הוא הסוכר, הן הטבעי הקיים בפירות והן כפיות הסוכר הממתיקות את מיץ הגזר. האמת? בכוס 500 מ"ל מיץ גזר יש לא פחות מ- 150 קלוריות ו-38 גרם פחמימות, שהם כמעט 7 כפיות סוכר! שותים את זה?

הפתרון: אכלו את הגזר והפירות! אל תשתו אותם!

]]>