מרפאה חדשה שנפתחה בהדסה ילדים, תתן מענה מקצועי ומרוכז לבעיות שכיחות בקרב ילדים עם אלרגיה למזון ובנוסף תציע מומחים לטיפול במחלה חדשה יחסית, "דלקת אלרגית של הושט", המופיעה בתינוקות וילדים ואבחנתה על ידי רופאי המשפחה קשה ביותר. במרפאה הרב צוותית יפעלו יחד מומחי ילדים באלרגיה, תזונה ועיכול.

מומחי המרפאה יציעוו אבחנה מדוייקת ויתאימו טיפול אישי לילדים בהם תאובחן אלרגיה למזון וכן ליווי לאורך זמן הכולל ייעוץ עם דיאטנית, מומחה גסטרו ומומחה אלרגיות, כלומר ריכוז של כל ההתמחויות במרפאה אחת, ללא צורך בכיתות רגליים בין רופאים שונים או בביצוע בדיקות רפואיות לילדים בכל מרפאה מחדש.

אלרגיה למזון לצורותיה השונות היא אחד הגורמים להפרעות בתזונת תינוקות והפרעה אלרגית משמעותית בגיל הילדות. בין השאר יכולות להיגרם תופעות כמו הקאות, שלשולים, פריחות ותסמיני דרכי נשימה עד לסיכון חיים. נתונים מראים כי השכיחות הכללית של האלרגיה לצורותיה השונות בישראל נמצאת בעלייה ונעה בין 2-8% מהילדים.

אחת הצורות של אלרגיה למזון היא מחלת ה- EoE (ואזופגיטיס אאוזינופילית, דלקת אלרגית של הושט) אשר איננה מוכרת כל כך בציבור בכלל ועל ידי רופאים ראשוניים בפרט. שכיחות המחלה עולה, בין השאר עקב התגברות המודעות למחלה והיא יכולה להופיע החל מגיל שנה ולרבים מהחולים רקע אלרגי.

המחלה עשויה להיות שקטה למשך שנים, וכך היא נותרת לא מודעת ולא מאובחנת עד להופעת סיבוכים יותר מתקדמים. אחד הסיבוכים האפשריים הוא הצרות קבועה של הושט ופגיעה בבליעה. אפשר להקביל את המחלה ל"אסטמה" של הושט, עם הצרות מתקדמת ככל שהזמן עובר ללא טיפול – והתוצאה היא קושי רב בבליעה.

הסימנים הראשונים עשויים להיות, בתינוקות - סירוב לאכול דיו עד כדי הפרעה בעלייה במשקל, אי שקט והקאות. בילדים - הימנעות במכוון ממזונות לא רכים או יבשים, כמו אורז, עוף או לחם, העדפת אוכל חתוך לחתיכות קטנות, שימוש בהרבה רוטב בזמן הארוחה, שתייה מרובה במהלך הארוחה, לעיסת האוכל ביסודיות יחסית, הילד הוא האחרון שעוזב את השולחן, כאבי בטן מתמשכים או הקאות.

לתופעות ישנם מספר כיווני טיפול, והתאמת טיפול לכל חולה ומעקב אחריו הינם חשובים. בנוסף חשוב להעריך כל חולה לקיום מצבי רקע אלרגיים אשר יכולים גם להשפיע על המחלה עצמה (לדוגמא התלקחות אלרגיות סביבתיות/עונתיות).

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מרכזים רפואיים רבים בעולם מקיימים מרפאה ייעודית לטיפול בחולים אלו ובדרך כלל הצוות המטפל מונה גסטרואנטרולוג ילדים, אלרגולוג ודיאטנית.

לאור אבחנת מקרים חדשים במרפאות גסטרו כלליות, הוקמה בהדסה, יחידת טיפול ייעודית ומרוכזת אשר תאפשר צבירת ניסיון מקומי בניהול וטיפול במחלה ויצירת זמינות תהליך אבחוני וטיפולי מקיף לטובת החולים. במרפאה תהיה עבודה משותפת של שירותי גסטרואנטרולוגיה, אלרגיה ילדים ודיאטנית, וליווי של עובדת סוציאלית למתן תמיכה בהתמודדות, במיוחד ב-EoE אשר הינה מחלה כרונית.

"המרפאה החדשה בהדסה נועדה לענות על שני צרכים עיקריים" מסביר ד"ר מרדכי סליי, גסטרואנטרולוג ילדים בהדסה עין כרם ומנהל המרפאה החדשה. "הראשון הוא, כמובן, אלרגיה למזון, ובכך הכוונה למקרים יותר מורכבים הדורשים התמחות וניסיון שבדרך כלל אין לרופאי הקהילה או שלא אובחנו עד כה בשל סיבות שונות, והשני הוא טיפול במחלה חדשה בשם אזופגיטיס, אותה אני מכנה "האסטמה של הושט" או לחילופין דלקת הושט. במחלה זו דרכי הבליעה מוצרות, קשיי בליעה, כאבי בטן, אי נוחות, הקאה וסירוב לאכול – אצל ילדים – הם התסמינים העיקריים. ובנוסף המחלה, באם לא תטופל, עלולה להוביל לסיבוכים ארוכי טווח".

עוד מדגיש ד"ר סליי, "למיטב ידיעתי זו מרפאה ראשונה מסוגה בארץ. הייתי שותף למרפאה דומה בקנדה ושם זיהיתי את החשיבות הגדולה של שיתוף הפעולה בין רופאי הגסטרו ילדים ורופאי אלרגיות הילדים, דוגמא אשר אנו מיישמים בהדסה, ומונעים מההורים את הצורך בכל כך הרבה בדיקות חוזרות ומעבר בין רופאים שונים".

לפרטים נוספים: http://alergy-hadasa.pagedemo.co/

]]>