ילדים מיוחדים מהעולם, שפשוט חייב לראות ולהאמין:

1. בייזיד חוסיין - חוסיין, ילד בן ארבע מבנגלדש אינו יכול ללכת לביה"ס בשל הפחד של שאר החברים ממנו. הפעוט סובל מ"פרוגריה"- מחלה הגורמת להזדקנות מוקדמת של הגוף, אך לא של המח. עיניו הנפולות ובעיות העור הרבות הנגרמות ממחלתו מעניקות לו מראה של גבר בן 80.

מחלת הזיקנה (צילומסך מיתוך יוטיוב)

2. טפה אוונס - גרניה ואית'ן אוונס מאירלנד נחרדו לגלות במהלך בדיקת אולטרסאונד שגרתית שנערכה בתקופת ההריון עם טפה, כי התינוקת שלהם סובלת מהפרעה נדירה המכונה "ארניה" והיא עומדת להיוולד ללא אף. רק 42 מקרים דומים נרשמו במהלך ההיסטוריה הרפואית. כשהייתה בת שנתיים השתילו הרופאים בפניה מעין תבנית של אף בתלת מימד, בתקווה שעם השנים הוא יגדל ויופיע בפניה כאף רגיל ככל שניתן.

ללא אף ‏(צילומסך מיתוך יוטיוב)

3. יומיאנג שין - יש אנשים שכל רצונם הוא להשאר צעירים לנצח, . יומיאנג שין היה נותן הכל רק בשביל האפשרות לגדול. שין סובל מתסמונת נדירה המאיטה את תהליך ההזדקנות. למרות שהמראה שלו המגלה לחיים שמנמנות וקול צווחני האופייניות לילד קטן נותן את הרושם המטעה כי מדובר בילד בן 10 לכל היותר, שין חגג לאחרונה את יום הולדתו ה-26.

צעיר לנצח ‏(צילומסך מיתוך יוטיוב)

4. שילה פפין - שילה נולדה בשנת 1999 כשהיא סובלת מסיבוך נדיר שגרם לרופאים להטיל ספק ביכולת ההישרדות שלה. התסמונת שלה שכונתה 'תסמונת בת הים' גרמה לרגליה להתפתל האחת מסביב לשניה מהמותניים ומטה והעניקה לה מראה של בת ים קטנה. אמה הגדירה אותה כ"דבר קטן וקשה עם אישיות פורחת". כשהייתה בת 10 נפטרה שילה מסיבוך של דלקת ראות.

בת הים ‏(צילומסך מיתוך יוטיוב)

5. ריצ'רד סנדרה - ריצ'רד המודע בכינוי "הרקולס הקטן" זכה לתואר 'הילד החזק ביותר בעולם' עוד כשהיה בן 11. אביו שהיה אלוף העולם באומנויות לחימה החל להכשיר את בנו מאז היה בן שנתיים. כשהיה ריצ'רד בן 6בלבד הוא הרים משקולות במשקל 80 קילו, והאימונים שלו כללו בין היתר 600 שכיבות סמיכה ו-300 תרגילי סקווט ביום.

הרקולס הקטן ‏(צילומסך מיתוך יוטיוב)

6.כריסטינה פימנובה - כשהייתה בת 4 עלתה כריסטינה לראשונה על מסלול הדוגמנות ומאז לא ירדה ממנו. היסטוריית הקמפיינים שלה כוללת בתוכה שמות גדולים כמו דולצה וגבאנה, הרמאני ורוברטו קוואלי. כשהייתה בת 0 זכתה לכינוי "הילדה היפה ביותר בעולם"

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

‏הילדה היפה ביותר בעולם (צילומסך מיתוך יוטיוב)

7. פאן שיאנהנג - הילד הסיני נודע בכינויו "ילד הדג" כאשר בעקבות מחלת עור נדירה וחשוכת מרפא, הוא סובל מעור יבש ומקלף המשווה לו מראה של דג. בנוסף לבעיה האסטתית המחלה שלו גורמת לו אי נעימות רבה כשהפעולה הפשוטה ביותר כמו הזעה וגירוד מסבה לו כאבים עזים.

‏ילד הדג (צילומסך מיתוך יוטיוב)

8.בן אנדרווד - כשהייה בן שנתיים בלבד, התגלה גידול סרטני באזור עיניו של בן. כדי למנוע את התפשטות המחלה הוסרו עיניו והוחלפו בתותבות. בניגוד לאנשים אחרים בעלי מוגבלות ראיה, בן סירב להתשמש בכלב נחיה או מקל ועד שהיה בן 5 כבר למד בעצמו להתנייד באמצעות תהודה במרחב הקולי. בדומה לעטלף הוא היה משמיע קול שקשוק חד בלשונו ועפ"י ההד החוזר אליו הוא למד על מיקום החפצים השונים שבסביבתו ובאופן זה להתנייד. כך למד בן לשחק כדורסל ולרכב על אופניים והיא לאדם היחידי בעולם שלמד לנווט באופן כזה. בשנת 2009, כשהוא בן 16 בלבד, חזר הסרטן והאו נפטר.

‏עיניים תותבות (צילומסך מיתוך יוטיוב)

9.ג'ונכריס קארל קווירנט - בגיל 9 היה ג'ונכריס מהפליפינים לתופעת טבע מקומית כאשר בפיו הקטן יותר מ-300 שיניים (!!!) ג'ונכריס אובחן כלוקה ב"הייפר דנטיה" - תסמונת הגורמת לצמיחת שיניים מוגברת, הפרעה נדירה המצויה רק אצל 1-4% מאוכלסיית העולם. מאחר שהוריו העניים לא יכלו להרשות לעצמם ביצוע צילומי רנטגן, המצב שלו אובחן רק בגיל 5 כאשר בפיו היו "רק" 150 שינים. הוא עבר מאז ניתוח להסרת 40 שיניים ויהיה עליו לעבור עוד 7 ניתוחים עד שיגיע למספר השיניים התקין.

בעל השיניים (צילומסך מיתוך יוטיוב)

10. שרלוט גרסיד - שרלוט מאנגליה שקלה בלידתה פחות מ-900 גרם ואורכה לא עלה על 25 ס"מ. כתינוקת היתה כ"כ קטנה שאפילו בגדים לתינוקות פגים לא התאימו לה. והוריה נאלצו להלביש אותה בבגדי בובות. בתחילה הרופאים לא היו בטוחים לגבי הסיבה למידותיה הזעירות. לבסוף איבחנו אותה כלוקה בזן נדיר של גמדות. כשהייתה בת 9 בלבד. שקלה שרלוט פחות מ- 4 קילו וגובהה לא עלה על 68 ס"מ.

‏כמו בובה (צילומסך מיתוך יוטיוב)]]>