מרכז אדל קורם עור וגידים, החשיבות הרבה בהקמת מרכז מסוג זה בהירה ונהירהיותר לאנשים שחוו טרגדיות שונות בחייהם. נפגעי פעולות איבה, זוכים לתמיכה בעוד שרבים הנפגעים מטרגדיות מחוץ לקטגוריה זו מתקשים לשוב ולחיות מחדש. ד"ר אדווה ביטון מסבירה לנו מדוע היא החליטה להקים את מרכז אדל:

"ביתי אדל ביטון הי"ד נפצעה לפני כשלוש שנים בפיגוע יידוי אבנים בשומרון ולצערי הרב נפטרה לפני כשנה בהיותה בת 4 ושמונה חודשים , עם ישראל ליווה אותנו לאורך כל הדרך". אומרת ד"ר אדווה. "לאורך התקופה הלא פשוטה שעברנו. יצא לי להיחשף לעולם אחר, לעולם המכיל בתוכו צער וכאב לעולם מכביד ומתיש .

יצא לי להכיר מקרוב, מגוון רחב של משפחות שחוו טרגדיות ושאינן מוגדרות במשבצת של נפגעי פעולות איבה/ משרד הביטחון -חללי צה"ל כמונו. קבוצה גדולה של אנשים אשר איבדו את יקיריהם בטרגדיות מגוונות ( מחלה, תאונה ואסונות נוספים), הנאלצת להתמודד יום יום עם האבדן ללא סיוע תומך ומחבק .

‏ד"ר אדוה ביטון עם ביתה אדל ביטון הי"ד שנפגעה מזריקת אבנים ונאבקה על חייה.

כנפגעי פעולות איבה אשר זכו למעטפת התומכת מהמדינה, נולד הצורך להקים עמותה שתתמקד במתן סיוע חברתי תומך, דווקא לנפגעים אשר אינם מוגדרים בקטגוריה זו .

מתי הוקם המיזם 'אדל'?

לפני כשנה הקמתי את עמותת אדל (ר"ת - אני דואג לאחר), עמותה זו, ממשיכה את העשייה המבורכת שהייתה כאן בשנתיים האחרונות, ממשיכה את ההתגייסות הטוטאלית של כלל עם ישראל בכל רחבי העולם למען רפואתה של אדלי הי"ד, חסד ונתינה אינסופית, ללא קשר למגדריות, לשאלה אם אני אדם שומר מצוות.

מה המטרה העיקרית במיזם החשוב הזה?

עמותת אדל מניפה דגל חברתי חשוב של דאגה לכלל. עמותת אדל שמה לה כמטרה לסייע לבני המשפחות אשר חוו אבדן על רקע טרגי ופועלת ליצירה של קהילות תומכות ברחבי הארץ. לשמחתי הקהילות מתהוות, כאשר אנו חותרים להקמה של מרכז קהילתי מחבק במרכז הארץ, שיאגד את אנשי המקצוע והתרפיה השונים. עד כה הפעילויות שנעשו בעמותה למען המשפחות, מומנו על ידי ( מכספיי ההרצאות שלי ). לשם המשכיות וקידום מטרות העמותה, ראינו לנכון לערוך סרט התרמה/ קמפיין קצר שיסייע בגיוס תרומות.

מיותר לציין שהפקה של סרטון שכזה כרוכה בעלויות לא קטנות, לשמחתי הצלחנו לגייס אנשיי מקצוע ומפרסמים (קרי הזמרת ,שירי מימון ) שהתגייסו למטרה חשובה זו, ללא עלות. לפני כשבועיים עלינו בפרויקט ה"הדסטארט" מטרת הפרויקט לגייס כסף לשם הקמת "מרכז אדל" –מרכז להתמודדות עם אובדן ושכול במדינת ישראל לזכרה של אדלי שלנו הי"ד. מרכז אדל – הוא מקום שנועד להצמיח תקוה ושמחה, עבור רבים כל כך, שעולמם התהפך באחת וחייבים, לחזור לחיים.

פלטפורמת ההדסטארט, שזה פרויקט למימון המונים. זה לא קמפיין התרמה סטנדרטי אלא קמפיין, שהופך את התומכים בו, לשותפים בעשיה. התמיכה נעשית על ידי רכישת תשורות אותן יכול התומך לבחור בהתאם לגודל התמיכה אותה הוא מבקש לתת. אשמח שתיקחו חלק במיזם מבורך שכזה .

מי שמרגיש כי הוא רוצה להיות חלק מזה מוזמן לתמוך ולהשתתף בחסד הגדול והנצרך ככ' לאותן משפחות שמשוועות לקום מהנפילה הקשה והבלתי ניתנת לתיאור.

]]>