הגענו לישורת האחרונה, הבחירות ממשמשות ובאות והעולם כולו עוצר את נשימתו.

מי?
הוא או היא?
למודת הנסיון הערמומית או הטירון חסר המעצורים?
דונלד או הילרי?

הסקרים צמודים מתמיד ומשחקים פעם לטובתו ופעם לטובתה. הדעות חלוקות מאי פעם ומתחלפות באופן מהיר. הבחירות המגוחכות האלה מביאות להשפעה ישירה של תוצאות הסקרים על דעת הקהל כאשר בהעדר מועמד ראוי לבחור בו מטעמים אידאולוגים, הבחירה נעשית מתוך שיקול מביך למדי: אם לא אידיאולגיה, לפחות נהיה בצד המנצח.

אז ארה"ב חצויה ל- 2 מחנות. יצאנו לבדוק היכן מממוקמת האישה החרדית וגילינו שהגבול המפריד בין 2 צידי המתרס עובר גם בתוך ציבור הנשים החרדיות בארה"ב. מצאנו דעות חלוקות ומעניינות, והחלטנו להעמיד לעימות 2 מבעלותיהן.

על הדוכן הימני- קבלו את שרה ליטקה- אמריקאית צעירה, ליטאית, ממחנה טראמפ.

על הדוכן השמאלי - קבלו את גיטי ווינשטיין- חסידת סאטמר אדוקה ממחנה קלינטון.

שתיהן רהוטות, יודעות על מה הן מדברות(כך הן חושבות) ובטוחות בעמדתן. ככה זה נשמע:

שרה: "רק טראמפ! (!only trump) קלינטון היא בכלל לא אופציה, היא אמנם למודת נסיון אך מכל בחינה אחרת היא נוראית. היא שמאלנית קיצונית שהולכת ומתחבקת עם אשתו של ערפת, היא תומכת באופן מוצהר בערבים, ואפילו היועצת האישית שלה שונאת את ישראל. זה מה שחסר לנו? אמריקה תומכת בערבים? לא תודה! (!no thanks)"

גיטי: "טוב, כחסידת סאטמאר ברור לך שדווקא הטענה האחרונה שהעלית משמשת מבחינתי כקלף נגד טראמפ. החסידות ממנה אני באה כידוע מתנגדת למדינה ציונית, ומהבחינה הזאת טראמפ - כלל לא בא בחשבון כי הוא נחשב לציוני יותר מהילרי. אבל לא רק מהסיבה הזאת לא אבחר בו אלא מאלף סיבות אחרות. טראמפ הוא האדם האחרון שהייתי מעמידה למנהיג. הוא אדם נרקסיסטי ולא יציב, הוא עלול לגרום למלחמות עולם, במיוחד שאין לו שום רקע ועבר פוליטי. הילרי לעומת זאת-" נקטעו דבריה של גיטי ובנקודה זו שרה מתפרצת לדבריה: "דווקא בגלל הנקודה הזאת עדיף את טראמפ על פני הילרי. הילרי אמנם למודת נסיון אך זה מקנה לה את היהירות והשחצנות הבלתי נסבלת שלה. טראמפ חדש בתחום ולכן יפקחו עליו יועצים ועוזרים בשבע עיניים. עכשיו הוא מתנהג אולי באופן - you know.. נכון, הוא ילדותי ואימפולסיבי. אבל אין לי שום ספק שבשעת אמת הוא יכנס לנעלים הגדולות ויתאים את עצמו לתפקיד."

גיטי: "כמו שאמרתי- הנסיון הפוליטי של הילרי מקנה לה יתרון עצום, ודווקא העובדה שהיא עשתה הרבה טעויות מקנה לה צניעות מסויימת וזהירות מפני טעויות דומות בעתיד. באופן כללי היא שקולה יותר ומתונה יותר לעומת טראמפ שמפחיד לחשוב מה יהיה כשהעוצמה והכח של ארה"ב יהיו נתונים הידיים האימפולסיביות שלו"

שרה (צוחקת): "יהיה מגניב! כלומר, שוב אני לא מאמינה שהיועצים ששלו יתנו לו לעשות טעויות חמורות אבל מה שבטוח. כל יום יהיה מופע בידור. מה עדיף? האופי הבלונדיני והמשעמם של הילרי? חוץ מזה שבאופן אישי אני לא חושבת שאישה שנשארת עם בעלה מטעמי נוחות למרות שהיתה אמורה לשלוח אותו לכל הרוחות - הא אישה חזקה. זה אישה פחדנית שתהסס לעמוד על העקרונות המדיניים שלה מול מדינות אחרות בשל האיום הקטן ביותר שתפסיד איזו טובת הנאה.

גיטי: וגבר שלא מתבייש להצהיר בפומבי על עמדותיו המחרידות כלפי נשים ומיעוטים זה גבר בעינייך?

בזזזזז. הצפצוף נשמע. הזמן שלהן תם. הדעות החלוקות עוד מהדהדות באוויר. דומה שהכף נטתה פעם לכאן ופעם לשם. כל טיעון היה נשמע משכנע מקודמו והבלבול שולט, אך דבר אחד ברור: השאלה היא לא מי יותר טוב. אלא מי פחות נורא…

ימים יגידו…

בעצם - יום.

]]>