אזרחים אמריקאיים רבים יצאו להפגנות ברחבי ארה״ב לאחר פרסום תוצאת הבחירות ובחירת דונאלד טראמפ לנשיא ארצות הברית, זאת לאחר התבטאויותיו הקשות נגד המוסלמים, המהגרים וכו׳. ההפגנה המרכזית התקיימה במנהטן שבניו יורק, שם התאספו עשרות אלפי מפגינים וזעקו: ״טרמאפ לא הנשיא שלי״,כארבעים אמריקנים נעצרו בעיר מנהטן.

בלוס אנג׳לס התיישבו המפגינים על הכבישים הראשיים, וחסמו את אחד מעורקי התנועה של העיר. שוטרים חמושים ניסו לפנות את ההפגנה ולא נמנעו מלהשתמש באמצעים שונים, וגם שם כ-15 מפגינים נעצרו. בשיקגו כ-2000 איש הפגינו וקראו:״לא לטראמפ! לא לגזענות בארצות הברית!״

משטרת שיקגו סגרה כבישים רבים בעיר במטרה לעכב מפגינים. מחוץ לבית הלבן התכנסו כמה מאות אנשים והתאבלו על התוצאות וכאות הדליקו מאות נרות וביכו על בחירתו של טראמפ לנשיאות. במקביל, כשישה בני אדם נפצעו מירי בסיאטל, אחד מהפצועים במצב אנוש. משטרת סיאטל פרסמה בחשבון הטוויטר שלה כי נסיבות הירי נחקרות וכי היא מעריכה שאין קשר למפגינים במקרה ירי זה.

גורמים ממטה טראפ עדיין לא התייחסו להפגנות, וזאת אחרי קריאתו של טראמפ שאמר בנאום הניצחון שלו שהוא הנשיא של כל האמריקנים, והוסיף ״זה הזמן שלנו להתאחד אמריקה ולהיות עם מאוחד״

אחת ההפגנות היותר גדולות שהתקיימו לאחר התוצאות היא בקליפורניה, שם כ-1600 תלמידים התאספו להפגנה בחצר התיכון, ומשם יצאו בצעדת מחאה לכיוון אוניברסיטת קליפורניה. ״אנחנו יושבים כאן ומכוונים את התאריך בחזרה ל-1950 עם נצחונו שת המנוול הזה, טראמפ רק נותן לאמריקה להבין כמה טיפשות עדיין קיימת״ אמרה אחת התלמידות המפגינות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אלפי תלמידי תיכון וסטודנטים עזבו את הכיתות כאות מחאה והשתתפו בהפגנות, גם בפיניקס, אל-סריטו, אוקלנד ועוד כמה ערים נוספות הפגינו הסטודנטים.הפגנה של עשרות סטודנטים התקיימה גם באוניברסיטת טקסס.

רשת הטלוויזיה kntv-tv דיווחה שכמה מפגינים הציתו בובה בדמותו של דונאלד טראמפ, ונופצו חלונות של מערכת עיתון מקומית והציתו פחי אשפה וחפצים מזדמנים.

התבוסה אמנם כואבת, אבל 'אמריקה בחרה' - מה שבטוח יהיה מעניין באמריקה בשנים הבאות.

]]>