עם חילופי העונות, כשמזג האוויר מתעתע בנו ומרפי פעיל במיוחד ואנו מוצאות עצמנו בצהריים חמים שמגיעים אחרי בוקר קר לבושות בגדים עבים, במראה חורפי מוגזם, שלא לומר מגוחך. אם זה קורה לילדים אז בכלל צפוי להיות גשם של תלונות כשישובו ממסגרות הלימוד. יצאנו לשאול את נשות מאמע מה ללבוש בעונה המבלבלת וכיצד לסדר ארונות לקראת החורף המתקרב בצעדיו הענקיים והרטובים.

התברר שאכן בימים אלו כולנו עסוקות בסידור הארונות שלנו: ״אין לי מה ללבוש״, או של בן הזוג: ״שוב סידרת לי? אני לא מוצא כלום״. וכמובן בארונות של הילדים -״יש עננים צריך היום צעיף, כפפות ומגפיים!״.

לפניכן ההמלצות של ה'מאמעס' ואתן מוזמנות להוסיף טיפים שלכן בתגובות:

הממליצה: אורית שוהם: הטיפ שלי להחלפת עונה בארון הוא: כשאנחנו מוציאות את השקיות (במקרה שלי ארגזים:) של העונה הקודמת ונוצר בלבול ובלאגן, אני לא מוציאה את כל הארון אלא הולכת מדף-מדף ופשוט מחליפה בין העונות...ככה אין בלאגן וההחלפה מתבצעת על מי מנוחות. מבחינת לבוש אני מלבישה דק וארוך ומצרפת ג'קט.

‏

הממליצה: יערית אלבז: אפשר להתחיל בסדר לפי סוג הבגד: מכנסי חורף, סוודרים, גופיות וכן הלאה. כלל זהב: לפני שממקמים - ממיינים, ומה שלא טוב - מעיפים. לא משאירים בארון בגדים לא שימושיים!

הממליצה: טל נחום: נכון, בטוחה שכולנו משאירות בגדים שאנחנו לא באמת לובשות פשוט כי חבל. אני בודקת - אם לא לבשתי/הלבשתי את הבגד הזה בשנה האחרונה אז חבל בעיקר על המקום שהוא תופס לי בארון! ועוד משהו - מצאתי גמ"ח שמקבל הכל בברכה. אז יש לי תמיד שקית "בהיכון" וכשהיא מלאה אני מעבירה.

הממליצה: יעל מזרחי: כאמא לבנים שנולדו עם הגן הזכרי הבעייתי, אני מנגישה להם את הבגדים, כי אחרת ילבשו תמיד את החולצה הראשונה בארון. לכן מידי פעם מרעננת. זה הזמן לקפוצ׳ונים מעל חולצה קצרה פליזיים (יש בדלתא מקסימים (במבצע. חכו חכו עם הקולקציה המפתה בזארה. זה עוד ירד). מגפיים קונים ממש לקראת פסח בסיילים מטורפים ואופס יש לך זוג חדש לעונה. שלג? יש לי מדף או שקית אשפתון כזאת שנקראת "שלג" ובמשך כל השנה אני זורקת לשם אביזרי לבוש מתאימים. טיפ: לא לזרוק את הגרביים. הפרודים. הם ישמשו אתכם במשחקי השלג לילדים ובסיום- יאללה לרבנות.

‏

הממליצה: מירי גפן - נגעת בנושא שבדיוק נגעתי בו אמש. בכדי לדעת מה יש במלאי שלי משנה שעברה עשיתי סדר בארונות (קרי איזה בגד נשאר יעיל עבורנו לאחר שתפחנו במשך השנה מקלוריות דשנות עונג, וכן בגדיי שנה שעברה השייכים לגנזך). העברתי בגדי קיץ למדפים צדדיים יותר אך עדיין זמינים. מיינתי וניפיתי את בגדי החורף. העברתי לאחרות את הבגדים שלא ישמשו אותנו. הקדשתי מדף לכל ילד. במדף עצמו סדרתי לפי צבעים ולפי סוגי ביגוד, חולצות, אפודות וכו׳ כמובן גם מגרת גרביונים, מגירת צעיפים, סלסלת גופיות חמות וכד׳.

בקיצור, הכנתי ארונותיי לחורף, השטיח אדום כבר נמצא והגשם? קדימה בוא!

הממליצה: לאה גליק - טיפ קטן ומגניב שבטח כולכן תודו לי עליו: כיוון שהערמות של החורף עבות יותר ונוטות לקרוס במהירות מוגזמת, אני מצטיידת מבעוד מועד עם מחזיקי ספרים מתכתיים, ומשתמשת בהם ליצור ערמות ישרות עם חציצה ברורה בין הערמות.

הממליצה: שושי הלר - לסיום, גם אני מצטרפת עם טיפ קטן, את מצעי הקיץ אחרי שכיבסתן, ייבשתן וקיפלתן, שימו כל סט (סדין וציפה או שמיכת קיץ) בתוך הציפית של אותו הסט, אפשר לצרף דפי ריח (המיועדים למייבש) ואחסנו בארון. בקיץ הבא בעז״ה תשלפו ״כרית״ כזאת והסט יחכה לכן בפנים עם ריח רענן, והמדף נשאר תמיד מסודר.

והעיקר, שיהיה חורף בריא עם גשמי ברכה.

]]>