בבדיקה שבוצעה על ידי לשכת הבריאות המחוזית בירושלים עלו ממצאים המצביעים על הימצאותם של חיידקי ליסטריה מונוציטוגנס במוצר רוסטביף מסדרת הדליקטסים (Specials) של מטעם חפץ חיים, במשקל 250 גרם, תאריך ייצור 02/11/2016, טוב לשיווק:02/01/2017.

החיידק ליסטריה מונוציטוגנס ידוע בהשלכותיו הקשות על קבוצות בסיכון כמו: בעלי מערכת חיסונית לא תקינה, קשישים, חולים ונשים הרות (עלול לגרום להפלות) צורת ההעברה העיקרית של החיידקהיא באמצעות מוצרי מזון. מספר התפרצויות שהתרחשו בשנים האחרונות וגרמו לתחלואה גבוהה ואף לתמותה, העלו את המודעות הציבורית בכלל ואת מודעות תעשיית המזון בפרט לחיידק הליסטריה. תכונות מסוימות הקיימות בחיידק מקנות לו שרידות גבוהה יותר מחיידקים אחרים בתהליך ייצור המזון. בקרה כושלת בתהליך הייצור עלולה לגרום להימצאותו במזון בכמויות מסכנות בריאות.

מטעם 'מטעם למהדרין' נמסר: "החברה מתנצלת על התקלה ותמשיך לפעול לטובת הבטחת איכות ותקינות מוצריה". החברה הודיעה כי אנשים שרכשו את המוצר מתבקשים להחזירו לחנות כדי לקבל זיכוי. יצויין כי זו הפעה השניה בתוך שבועיים שהחברה מכריזה על ריקול לאחד ממוצריה עקב חיידקי ליסטריה שהתגלו בו. לפני כשבועיים התגלו חיידקים דומים בחזה הודו בדבש במשקל 250 גרם, לאחר בדיקה של משרד הבריאות

לבירורים ניתן לפנות ישירות לחברה בטלפון 02-6542737.

]]>