"מרן לא רצה חברת כנסת חרדית":הרב בועז נקי, ממקורביו של הגאון הרב שמואל אוירבך, מגיע לפרסום ב"מאמע" עלהכרזתה של הגב' עדינה בר שלוםכי תרוץ לכנסת בבחירות הקרובות.

לטענתו של הרב נקי, שהשתתף באירוע לצד בר שלום, "פורסמו בירושלים מודעות על כנס מגדר ומגזר הדן במספר נושאים, הנקודה המרכזית של הרבנית עדינה הייתה לייצר מאביה מרן הרב עובדיה זצ"ל דמות חדשה. בעצם," הוא מסביר, "כל העסק כאן הוא שמתחילים לייצר "הרב עובדיה חדש". הרב אוירבעך אומר שהרב עובדיה זצ"ל מסר נפשו על חינוך ילדי ישראל במשך 70 שנה. ולכן אני, בועז נקי, לא אתן שישתמשו בשמו בצורה מעוותת".

"הייתי במקום", הוא מוסיף, "שמעתי את דרשתה של עדינה בר שלום שלטענתה, כביכול, הרב הסכים ורצה שתהיה חברת כנסת - ורק הפוליטיקאים הרסו לנו את העניין כי רצונו של הרב שכן תהיה חברת כנסת חרדית. אמרתי לה שמשפחת נקי, (על אף שהעיראקים דחו את הרב עובדיה בגלל שחלק על הבן איש חי), סבי הוא זה שהקים את השיעור בשאול צדקא וקירב אליו את כל הפרסים. כשהרב עובדיה חזר ממצרים - משפחת נקי קנו לו את הדירה ברחוב הבעל שם טוב (לשעבר באר שבע). על כך ענתה גברת בר שלום, 'נכון'".

"המשכתי ואמרתי -" מספר הרב נקי, "'אבא שלי תמיד אומר שהיינו אצל הרב עובדיה לפני שהיה לו זהב על הבגדים', הרב עובדיה, כשרצה משהו - עשה את זה. אז למה לספר סיפורים בשמו?"

"מכיוון שכך, עומד הנני על כך שלא אמרתי לה 'שקרנית', אבל זה ברור שיש כאן שקר. היא מנסה לספר סיפורים שאחים שלה בעד שהיא תהיה חברת כנסת, ושגם הרב עמאר תומך בה שתהיה חברת כנסת - כולם בעד. אני מבקש ממנה להפסיק להמציא סיפורים ושקרים על מרן זצ"ל. האמת ברורה וידועה, לאף אחד אין זכות לשנות את דברו גם אם אתם בתו או בנו".

"כבן למשפחת נקי", הוא מוסיף, "אני ערב שלא יזייפו את תורתו של מרן. לבוא ולקחת את הרב עובדיה שכביכול היה 'ליברל ופתוח', עשה מה שהתורה אומרת, התיר עגונות, טיפל בסוגיית האתיופים ועוד - ולהכניס לשם את הדברים הנוספים שהתנגד אליהם ולצודד אותם כביכול בשמו ובתמיכתו? לא ניתן לזה לקרות".

"אני יודע עוד דברים שהיא רצתה והרב עובדיה התנגד אליהם" מוסיף הרב נקי. "לכן באתי והתרעתי - הרב עובדיה לא פחד מאף אחד. זכותו תגן עלינו אמן".

]]>