"קמתי בלילה ורציתי לשתות, אז הלכתי לאבא שלי וביקשתי ממנו כוס מים. הוא אמר לי שבשירותים יש בקבוק קטן של חצי ליטר, שאלך לשם ואשתה אותו", כך סיפרה אולה בראיון לערוץ 10, על זכרונותיה מהלילה המר ההוא. "לא היה לזה ריח של מים או מיץ. הוא התעצבן, לקח את הבקבוק ודחף לי אותו לפה וגרם לי לשתות ממנו. אחרי 20 דקות התחלתי להקיא את הנשמה שלי. אמא שלי שאלה את אבא שלי מה הוא נתן לי לשתות, אז הוא הצביע על בקבוק והיא גילתה שזה היה חומצה".

סיפורה של אולה, היפהפיה השותקת, זעזע מדינה שלמה. הילדה הקטנה שאיבדה את היכולת לדבר ולהנות מטעם אוכל בעקבות אכזריותו של אביה שהכריח אותה לשתות חומצה, נגעה בנפשו של כל מי שנתקל בה. במשך שנים עקבו מליוני אנשים אחר סיפורה הקשה, רבים נקשרו אליה וליוו אותה במשך עשרות הניתוחים שנאלצה לעבור.

כשהתפרסם, לפני שנה וחצי דבר הניתוח שהיה עתיד להחזיר לה את היכולת לטעום. התגייסו המונים לעזרתה ותרמו מעל למליון שקלים בעזרתם יצא הניתוח אל הפועל. הניתוח, שרופאיה טענו כי עבר בהצלחה, אכן החזיר לה את היכולת לאכול, ורבים התרגשו כשצפו בסרטון בו נראתה אולה בת ה-20 אוכלת פיצה לראשונה. אך בהמשך גרם לה הניתוח לבעיות רפואיות קשות שבין היתר גם מנעו ממנה לאכול באופן תקין. השבוע, גופה לא עמד עוד בסיבוכים, והיא הלכה לעולמה, מותירה אחריה מליוני אנשים המומים וכאובים, המסרבים להאמין שהמסע הקשה אל הבריאות שהחלה לפני 3 שנים, נקטע באיבו.

]]>