לפני שבוע בשעה שאיזור מגוריה הולך ונכבש ע"י הצבא הסורי צייצה באנה בפחד: "הצבא נכנס פנימה, אלה עשויים להיות בכנות הימים האחרונים שלנו. אין אינטרנט. אנא אנא אנא התפללנו למעננו". זמן קצר לאחר מכן, היא הוסיפה ציוץ מטלטל בזו הלשון: "הודעה אחרונה - תחת הפגזות כבדות עכשיו, לא אהיה עוד בחיים. כשנמות תמשיכו לדבר על 200 אלף שעדיין נמצאים בפנים. ביי".

בניגוד לתחזית הקודרת שלה, באנה שרדה את יום האימה. בשעות הערב היא כתבה ברשת החברתית: "הלילה אין לנו בית, הוא הופגז ונמצא תחת הריסות. ראיתי מקרי מוות ואני כמעט מצאתי עצמי מתה".

ביום ראשון עוד כתבה האם פאטימה: "אנחנו בטוחים שהצבא כובש אותנו עכשיו, נתראה ביום אחר עולם יקר. ביי".

AlabedBana (מתוך טוויטר)‏AlabedBana (מתוך טוויטר)

אתמול (שני) נמחק במפתיע חשבון הטוייטר שלה, ומאות אלפי העוקבים שעקבו בחרדה אחר ההתפתחות, היו בספק אם ישובו לשמוע ממנה. כדי לנסות לברר מה עלה בגורלה, הם החלו להפיץ הודעות וציוצים עם ההאשטג: "מה קרה לבאנה", ו"איפה באנה". בלוגרית סורית טענה כי"באנה אל-עבד ואמה בסדר, ועדיין בחאלב. הם החליטו להיעלם מסיבה. אנא כבדו זאת, ותנו להן את הפרטיות שלהן".

אולם, לאחר כמה שעות שב החשבון לפעילות, כשמספר העוקבים שלו ירד ל- 63,000 בלבד. תוך 15 דקות בלבד משובו של החשבון לפעילות הוכפל מספר העוקבים שלו. עם שובה פרסמה באנה הודעה: "תחת מתקפה. אין לאן ללכת. כל דקה מרגישה כמו מוות. התפללו עבורנו. להתראות". ההודעה הזו עוררה ספק רב בקרב הגולשים בנוגע למהימנותה בשל ההיעלמות המסתורית ושובו הפתאומי של החשבון.

קונספירציות רבות הציפו את האפשרות שהצבא הסורי השתלט על החשבון, כמו גם את הטיעון כי החשבון מעולם לא היה אמיתי, והוא נועד לצרכי תעמולה בלבד. גם העובדה שעד כה נהנתה באנה מגישה סדירה ותקינה לאינטרנט ולא סבלה מתקלות תקשורת בניגוד לרוב תושבי העיר, ביססה את החשדות. החוקר הבריטי-אמריקני צ'רלס ליסטר השיב על הטענות האלה בציוץ: "מדהים עד כמה אנשים מאוימים מחשבון טוויטר של ילדה בת שבע ואמה בחאלב".

]]>