אינסטגרם זה המקום שיכול להרחיב לך אופקים ולגלות לך נסתרים (בעיקרון זה ניסתרות, אבל מה לא עושים בשביל החריזה..) ולהראות שלכל אחד יש מה להציע לעולם.אם כבר מדובר באופנה, אז תתפלאו לשמוע שבמגזר שלנו יש כל-כך הרבה פאשניסטיות, שכבר לא היה לי כח לספור. בטח שלא להכניס את כולן לכתבה פשוטה אחת, אך תמיד אפשר לברור את ה- "דה בסט" והינה הן כאן לפניכן..

1. סול שוורץ

אם נתקלתן בסול, בעצם נתקלתן ביפייפיה לא קטנה, שמקפצת בין פה לשם מההשקה הזאת להשקה ההיא. סול, בת 23 בלוגרית/דוגמנית/סטייליסטית אישית חרדית. שהמטרה שלה בעצם היא להראות "שהצנוע זה הסטייל". "מגיל קטן אהבתי אופנה, להלביש, ליצור שילובים מטורפים, אם זה על בובות ואם זה על חברות שהסכימו להיות השפן ניסויים שלי. המטרה שלי בעצם זה לקרב נשים ליהדות לצניעות לאמת, כל זה דרך אופנה! כי זו הדרך היחידה לפנות לעולם היום" אומרת סול.

‏‏‏‏‏

את חושבת שיש לעולם החרדי מה להציע בסטייל עולמי?

"הסטייל במגזר החרדי מתחלק לשניים. יש את אלו שמנסות לחקות ולהכנס לנעליים של טרנדים שהם בפועל לא לנו הדתיות מבחינת צניעות וכו׳. ולעניות דעתי מי ששומרת על כללי הצניעות לגמרי שומרת לה את הזכות להכנס לעולם האופנה, ויש את אלה שנאמנות לעצמן לדרך שלהן לעקרונות שלהן, וזה היופי שבדבר! להביא את עצמך.."

החלום שלך?

"לקרב כמה שיותר נשים לאמונה.ולעשות זאת דרך הסטייל,ו..שיהיה לי משרד פרסום משלי! (אם לא אהיה אמא למליון ילדים חחח) באמת, סול אמיתית...

2. אביה ביטון

מהרגע שראיתי את תמונותיה של הודיה, הוקסמתי..ממש ממש הוקסמתי! כל כך הרבה סטייל בכל-כך הרבה צניעות, זו באמת יצירת אמנות! אביה, בת 22. בלוגרית אופנה וסטייליסטית דתיה לאומית. אוהבת ונושמת אופנה לא קטנה..

"אני חושבת שלבוש צנוע הוא כבר לא רק נחלת הדתיות בלבד", מספרת אביה. "אלא טרנד שהולך בכל העולם כולו. מבחינתי זה הרבה יותר קלאסי, הרבה יותר סטייל. לעולם הדתי יש המון מה להציע לעולם האופנה, לבוש צנוע זה כבר לא מה שחשבו פעם, גם דתיות כמו כולן רוצות להראות טוב, להיות מעודכנות, לאהוב את מה שהן לובשות, אני חושבת שלבוש צנוע יש לו את המקום הכי ענק בעולם האופנה. בכל מסלולי האופנה בכל העולם כולו ניתן לראות קולקציות צנועות, ואני בהחלט חושבת שיש לנו מה להציע לעולם" מסכמת אביה בהתלהבות...

ובכן, הבלוג של אביה הוא אחד הדברים הקסומים ביותר שראיתי."דוסי שיק" קצת הלחיץ בהתחלה, אבל לקחו לי כמה דקות עד ששכנעתי את עצמי להפסיק לקרוא ולהמשיך לדפדף הלאה, פשוט יש לה את זה.

‏‏‏‏ ‏ מה החלום שלך אביה?

"לפתוח מותג משלי, בע"ה. לקחת את כל הניסיון שצברתי, וההשראות האין סופיות וליצור מהן קולקציה משלי, ההתחדשות הזו ה"ליצור" הזה, זה משהו מדהים בעיני.שאזכה להלביש בנות באופנה צנועה, טרנדית, ומלאה בסטייל!"
בהצלחה אביה.

3. לי - אור סטביסקי

לי- אור, כשמה כן היא.. בחורה מוכשרת מאד,סטייליסטית בעלת בלוג אופנה "שיק יוניק". "סטייל זה אהבה בשבילי,אני חיה ונושמת אופנה. אני נהנת ליצור ולצלם. וכמובן לעזור לנשים שרוצות שינוי בעזרת סטיילינג אישי". "יש המון מה להציע בסטייל מהמגזר החרדי דתי"אומרת לי. "המון מעצבות חרדיות ודתיות לוקחות השראה מהמעצבים הכי גדולים והן בהחלט דוהרות קדימה. הן חלק משמעותי מאוד מהאופנה הישראלית".

‏‏‏‏‏מה החלום שלך לי-אור?

"להתפתח עוד ועוד בתחום הסטיילינג, לפתח ערוצים חדשים,להגיע לקהלים חדשים, וליצור שיתופי פעולה פוריים. ובעיקר בעיקר? לחייך כל הזמן".

4. הדסה בניזרי

רק בת עשרים, וכבר יצירותיה של הדסה מוכרות וידועות מאד במגזר הנשים שאוהבות את הסטייל ההוט קוטור הצנוע.
הוט קוטור שאלתן?הוט קוטור. הילדה (רק בגילה אני מבטיחה לכן) הזו יצרה ליין אופנת הוט קוטור נוטפת סטייל איכות יצירתיות והכי חשוב? צניעות!

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"היופי האמיתי בסטייל, זה לראות נשים, שמכוסות בדיוק כמו שצריך, לא עד המרפק כי אם מתחת למרפק, לא עד הברך, כי אם מכסה את הברך. זו בעיניי אישה שנצלה את כל הפוטנציאל הזה שחבוי במילה "סטייל". משתפת אותי הדסה, "אני אוהבת אופנה צנועה, אני אוהבת ליצור, ואני אוהבת מותגים ואיכות, לכאן ולכאן יצא שבגיל העשרה, עם מכונת תפירה ישנה של אמא, וחלומות הכי גדולים.. התחלתי ליצור ולתפור בהזמנות מההשראה שלי, התוצרת שלי לא זולה, אך אני מאמינה בהוט קוטור, זה המיוחדות שבי.. איכות מיתוג ושוב איכות".

את הצבעוניות והיחודיות של הדסה אי אפשר לפספס, והכל ברמת גימור גבוהה כלכך שכשאת מתבוננת בבגד,את ממש מוצאת שם סיפור שלם. ולעולם לא תזהי שמאחורי היצירת אמנות הזו,עומדת בסך הכל ילדה כבת עשרים.

‏‏‏‏‏

מה המוטו שלך?ומה השאיפה לעתיד?

"השאיפה והחלום זה לפתוח כמה חנויות בוטיק קטנות ברחבי העולם, השאיפה שלי זה לעמוד בהבטחה שלי שתמיד אמשיך לייצר רק ליין צנוע וכשר, ושלא אעמוד בפיתויים שונים ואדבוק במטרה שלי, להראות לעולם כמה יש לסטייל הצנוע מקום בעולם האופנה וכמה זה בעצם השיק האמיתי".

"המוטו שלי?" משתפת אותנו הדסה. "הלוק שאת יוצרת, זה בעצם האמת הפנימית שלך. זה מי שאת, וכשאת משלבת בין הפנימיות שלך ליכולות שלך, את יוצרת הרמוניה ובפנייך נגלית יצירת אמנות שכולה עשויה ממך. אז תמשיכי ליצור ולהוסיף בעולם יצירות שהם בעצם את".

]]>