האמרה הלעוסה 'על טעם וריח אין להתווכח' מקבלת משמעות חדשה כשמדובר בקריטריונים ארציים, ומסתבר שכמו שכל אחד והטעם שלו, כך כל ארץ והטעם שלה. מה שהופך גבר במדינה אחת לאטרקטיבי ויפה לא בהכרח, ולעיתים בהכרח לא יעמוד לעזרו במדינה אחרת.

אז מהו באמת אידיאל היופי הגברי? בסרטון שהתפרסם בערוץ היוטיוב של buzzfeed, ניסו למצוא את התשובה לשאלה הזו במדינות שונות ברחבי העולם, כשכל מדינה מציגה מה מסמל עבורה את היופי האידיאלי. רמז: התשובות לא היו זהות.

ארה"ב:

מזוקן, שרירי וקוקו קטן. מחקרים הראו שהגבר האמריקאי הממוצא עובר שטיפת מח תקשורתית ולחץ סמוי מצד המדיה שדוחפת אותו להציג גוף שרירי מושלם. הלוק הפופולרי בשנים האחרונות הוא המראה המזוקן, השרירי והלבן, לא מתאמץ, לא מסודר מידי, לא מגולח, תקרע את הצורה בחדר כושר, בטח, אבל אל תראה 'מתאמץ'.

זה מה שהאמריקאים אוהבים (צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של BuzzFeedVideo) מזוקן, שרירי וקוקו קטן. (צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של BuzzFeedVideo)

מקסיקו:

שרירי, קשוח וזועף. מחקרים הראו כי המראה המסורתי, המזוהה עם ערכי התרבות המקסיקנית, הוא הלוק הנחשק ביותר. המראה קובע, אך לא מוותרים על האופי, למאצ'ו אמיתי צריך להיות גם הלוק וגם האופי הנכון.

המאצ'ו המקסיקני (צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של BuzzFeedVideo) שרירי, קשוח וזועף. (צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של BuzzFeedVideo)

ברזיל:

חלק, שזוף, ומלאכותי. 43% מהגברים בברזיל הם ממוצא מעורב, תווי פנים גרמניים וצבע עור שזוף וכהה, זה השילוב האידאלי למראה מושלם. נמצא גם, כי יותר ויותר גברים ברזילאים עוברים טיפולם קוסמטיים.

הברזילאי היפה (צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של BuzzFeedVideo) חלק, שזוף, ומלאכותי. (צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של BuzzFeedVideo)

דרום אפריקה:

עיניים כחולות, זיפים ו...לבן! למרות ש79.6% מהגברים בדרום אפריקה הם שחורים לעומת 8.9%% בלבד גברים לבנים, הדוגמן שנבחר לייצג את סמל היופי הדרום אפריקאי הוא לבן. מחקרים הראו כי אדיאל היופי ומבנה הגוף המערבי החלו לחלחל בשנים האחרונות לצפון אפריקה, ואומצו ע"י גברים שחורים, לבנים ומעורבים כאחד.

סמל היופי הצפון אפריקה (צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של BuzzFeedVideo)לבן, עיניים כחולות וזיפים (צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של BuzzFeedVideo)

ניגריה:

שחור וסטייל כוכב מוזיקה. צעירים רבים בניגריה מעריצים ומחקים את המראה של כוכבי המוזיקה האהובים עליהם.

זה מה שאוהבים בניגריה (צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של BuzzFeedVideo) שחור וסטייל כוכב מוזיקה (צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של BuzzFeedVideo)

טורקיה:

רומנטי, מערבי וללא שיער גוף. אופרות הסבון הטורקיות מושכות מליוני צופים ומעריצים בעולם הערבי, מה שהופך את כוכבי הסדרות הבולטים למכתיבי הסטנדרטים של היופי הגברי. הלוק הטורקי המסורתי, כולל השפם המיתולוגי מפנה את מקומו למראה מערבי ורומנטי יותר. בנוסף, יותר ויותר גברים טורקים החלו להכניס הסרת שיער אל שגרת הטיפוח שלהם.

המודל הטורקי ליופי (צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של BuzzFeedVideo) רומנטי ומערבי (צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של BuzzFeedVideo)

איטליה:

נונשלנטי ולא מתאמץ. איטליה נחשבת לבירת האופנה הגברית. גברים איטלקיים לובשים חליפות מחוייטות ואינם מפחדים מצבעים שנחשבים למזוהים עם נשים. באיטליה, כמו באופנה אמיתית, היופי הוא באמירה. אידיאל היופי הגברי האיטלקי מחייב מראה לא מתאמץ, המשדר חוסר אכפתיות כללית ונונשלנט.

האיטלקי היפה (צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של BuzzFeedVideo) נונשלנטי ולא מתאמץ. (צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של BuzzFeedVideo)

בריטניה:

ספורטאי עם קעקועים. אתלטים מקצועיים כמו השחקן דייויד בקהם נחשבים לסמל היופי הגברי בבריטניה. מחקר בנושא גילה כי לאחד מכל חמישה גברים בבריטניה יש קעקועים. לעומת הלוק הגברי של הקעקוע, הסרת שיער הפכה לפופלארית מאד בקרב הגברים הבריטים.

הבריטי היפה (צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של BuzzFeedVideo) ספורטאי עם קעקועים.(צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של BuzzFeedVideo)

הודו:

מטופח ובהיר. הצרכנית מספר אחת בעולם למוצרי טיפוח העור של הגבר, היא אוכלוסיית הגברים ההודית, שמבצעת 65%% מרכישות מוצרים אלו בכל העולם. מוצרי הלבנת עור הולכים ונעשים פופולארים בקרב גברים הודים, ומפורסמים ע"י כוכבי בוליווד הגדולים ביותר.

'הודו' שהוא חתיך (צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של BuzzFeedVideo) מטופח ובהיר. (צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של BuzzFeedVideo)

דרום קוריאה:

רזה, שרירי ומאופר. עולם הפופ הדרום קוריאני שולט בתרבות הבידור באסיה, מה שהופך את כוכבי הפופ לבעלי הלוק האידיאלי.

המראה שלהם משלב בדר"כ מבנה גוף רזה אך שרירי עם תווי פנים רכים אך מאופרים. הניתוחים הפלסטיים רבים הולכים וצוברים תאוצה בקרב הגברים: ניתוחים להגדלת עיניים, להכפלת עפעפיים ולהגבהת גשר האף. מסתמן כי באופן כללי הם לא מרוצים ממה שהם קיבלו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אידיאל היופי בדרום קוריאה (צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של BuzzFeedVideo) רזה, שרירי ומאופר. (צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של BuzzFeedVideo)

פיליפינים:

מערבי עם נגיעות ספרדיות. אידאל היופי הפיליפיני הוא מעין תערובת של הטעם המקומי עם נגיעות אמריקאיות וספרדיות . בשנים האחרונות אידאל ה'מאצ'ו' הספרדי החל מפנה את מקומו לטובת המראה המטופח המתבסס על שוק מוצרי הטיפוח לגברים.

זה מה שאוהבים בפיליפינים (צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של BuzzFeedVideo) מערבי עם נגיעות ספרדיות. (צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של BuzzFeedVideo)

אוסטרליה:

אידאל היופי האוסטרלי מתמקד במבנה הגוף, מחקרים הראו כי עיקר תשומת הלב של הגברים באוסטרליה בכל מה שנוגע למראה החיצוני מופנית להשגת מבנה גוף מושלם יותר, שרירי יותר, רזה יותר או לחילופין שמן יותר.

(צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של BuzzFeedVideo)דגש על מבנה גוף. (צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של BuzzFeedVideo)

גבר העתיד:

מחקרים קבעו כי מבין הגברים השחורים, הלבנים והמעורבים, האחרונים נחשבים ליפים ביותר בעולם. זה רק אנחנו? או שהוא באמת נראה ישראלי?

(הישראלי) היפה של העתיד (צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של BuzzFeedVideo)(הישראלי?) היפה של העתיד (צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של BuzzFeedVideo)

אז אם באמת חשוב לך להחשב לגבר טוב מראה, פשוט תבחר לך את הארץ בה הנתונים החיצוניים שלך הכי קרובים לקריטריונים בהם יהיה עליך לעמוד כדי לזכות בתואר הנחשק. אבל בינינו - קלישאתיים ככל שנהיה - העיקר הפנימיות לא?

]]>