ג'סטין רוס האריס, שנעצר בג'ורג'יה לפני כשנתיים בחשד כי השאיר בזדון את בנו קופר, בן השנתיים ברכב לוהט, כדי לגרום למותו, הורשע השבוע בהריגה בזדון ונגזר עליו מאסר עולם ללא אפשרות חנינה.

מדובר במקרה חריג ויוצא דופן גם על רקע ריבוי מקרים דומים של שכחת ילדים, כשהתביעה הציגה סדרת ראיות שהוכיחו כי רצח נפש את ילדו מתוך כוונה לחזור לחיים ללא ילדים; ביניהם חיפושי גוגל שביצע על המילים: "חיים ללא ילדים", "איך לשרוד בכלא" ו"אנשים מתים", תחקיר מקיף שעשה על תנאי השרידה ברכב סגור במשך מספר שעות, ואף עדויות על משפטים שאמר כמו: " אני אוהב את הבן שלי, אבל הג'וקר הזה מוצץ את כל המשכורת שלי" או "הלוואי והייתי רווק".

למרות שההגנה ניסתה להציג את המקרה כעוד ארוע של אב ששכח את בנו ברכב כשיצא לעבודה, השופט פסק כי מדובר כ"מעשה ההרג החמור ביותר שאפשר לבצע באדם אחר, במיוחד בילד צעיר. יש רק גזר דין אחד שראוי לרשעות הזו".

ג'סטין רוס  בבית המשפט (צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של FOX 5 Atlanta)ג'סטין רוס בבית המשפט (צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של FOX 5 Atlanta)

למרבה הפלא, היחידה שתמכה בו לאורך כל הפרשה, היתה אשתו לשעבר לנה טיילור, אמו של קופר הקטן שהעידה לטובתו בבית המשפט, ולאחר גזר הדין המחמיר פרסמה פוסט המביע את מורת רוחה מ'העוול' שנעשה לו "אתם יכולים להגיד שהצדק נעשה", כתבה, "וזו זכותכם להרגיש ככה. אבל נחשו מה, אתם יכולים להרשיע כל הורה שזה קרה לו, אני יכולה להבטיח לכם שזה לא יחזיר את הילדים שלנו ולא ימנע ממקרים כאלה לקרות שוב בעתיד". מצא מין את מינו, רק לא ברור לנו למה הם כבר לא ביחד.

]]>