על אף שמנסים לחסוך, לחתוך מפה, לקצץ משם, לקחת רק שבעה נגנים במקום עשרה, להתפשר על מנות ב-200 ש"ח במקום ב-350, אבל איך שלא יהיה, בבדיקת הדם הבאה ניכר שהלחץ עלה בשיעור ניכר.

בדיוק לכן קמה יוזמה חברתית נפלאה ומקורית הנקראת "מברוק" במטרה להוזיל משמעותית את עלויות החתונה עבור משפחות מעוטי יכולת. השיטה המנחה את היוזמה, היא שזוגות שתחתנו דרך 'מברוק' יתנדבו בעצמם בחתונה אחרת. הפרויקט שהחל מחתונה אחת בשנת 2015, התרחב וגדל והיום (רביעי) תערך החתונה השביעית של 'מברוק'

"אנחנו מגייסים מתנדבים: ספקים, אנשי מקצוע, תקליטנים, תאורנים אנשי הגברה, צלמים, מעצבי שולחנות, מאפרות, ספרים - וכולם מהטופ של עולם החתונות, שנרתמים בשמחה למשימה", סיפר ל"ישראל היום" אביב כהן, מנהל הפרויקט.

הזוגות משלמים על הקייטרינג בלבד, שהעלות שלו מוזלת גם היא באופן משמעותי במיוחד. כל שאר נותני השירות באים בהתנדבות ואפילו האולם לא מרוויח מהחתונות הללו.

"אנחנו בוחרים אנשים שידם אינה משגת, אנשים חלשים מבחינה סוציו-אקונומית" אמר כהן, משנשאל אם אינם נתקלים ברמאויות ובאנשים שמנסים לנצל את טוב ליבם של המתנדבים, השיב כי הם נותנים אמון מוחלט בזוגות הפונים אליהם. למרבה האבסורד, יותר קשה להם להשיג את הזוגות הנזקקים מאשר ספקי השירות.

פרוייקט מברוק, מאמין בשיטת "תעביר את זה הלאה" כשזוגות שהתחתנו דרך מברוק מתנדבים בחתונות אחרות כמלצרים או ברמנים. הזוג יונה ומארק גולדמן, עולים חדשים מעטוי יכולת התחתנו דרך 'מברוק' והיום יגיעו למלצר בחתונה אחרת של הארגון.

בראיון לישראל היום סיפרה יונה: "מיום עלייתנו לארץ לא באמת הרגשנו בודדים. אנשים מדהימים פגשו אותנו בדרך, ליוו אותנו ודחפו אותנו. זה משהו שתמיד אפיין עבורנו את ישראל".

"כשהגענו להחלטה הגדולה - להקים משפחה בישראל, מצאנו את עצמנו שוב בסיטואציה חדשה, כמו שהיה פעם, לפני הצבא או הלימודים, ואז פגשנו את החבר׳ה מפרויקט 'מברוק'. היינו המומים. אנשים לא מוכרים ליוו אותנו יד ביד בחום ובאהבה, כאילו שהכרנו תמיד", סיפרה הכלה, והוסיפה: "אבל הכי מטורף, שבכל יום הצטרפו לצוות אנשי מקצוע הכי טובים שהחליטו לתרום מזמנם עבור החתונה.

נועה לוי, מי שאחראים על הספקים ה'קטנים' כמו איפור, שמלת כלה ושיער, מספרת כי למרות שליוותה כבר כמה וכמה חתונות היא מתרגשת כל פעם מחדש. "אין דבר יותר מרגש מלראות כלה שצועדת לחופה בשמלה שנתפרה בחינם ובהתנדבות עבורה". אמרה לוי.

"הפרויקט כולו מושתת על טוב הלב האינסופי שיש לחברה שלנו להציע - בעלי מקצוע וסטודנטים שבחרו לעצור ללילה ולומר תודה, בדרך הכי יפה שיש, לזוגות שהם בכלל לא מכירים". אמרה לוי וסיכמה: "לערב אחד אין שסעים, אין מחלוקות, עם ישראל מאוחד, כפי שנאמר בתלמוד הבבלי – 'כל המשמח חתן וכלה כאילו בנה אחת מחורבות ירושלים'".

]]>