1. גברת, את לא יכולה לרצות את כולם! כולנו אוהבים להרגיש נאהבים ומוערכים על ידי הזולת, ואין לנו ספק שכל המרבה הרי זה משובח. עם זאת, חשוב לזכור שטבעו של העולם זה שאין איש דומה לחברו, בין במסורת, אורח חיים ועוד דברים המשפיעים על אופן ההסתכלות של כל אחד ואחת מאתנו על העולם. לכן, תמיד יהיו אנשים שיחשבו שדרך התנהגותכם היא בלתי הולמת, שאופן החשיבה שלכם לקויה, שהדרך שבה אתם לבושים איננה מכבדת או אופנתית והרשימה עוד ארוכה כאורך הגלות. "יש לכם אויבים? מעולה! זה אומר שעמדתם על שלכם", ורק מהמשפט הזה אפשר להבין שלעולם לא נוכל ליישר קו עם כולם, אך בהחלט נוכל ליישרו עם עצמנו. וזה מה שצריך.

2. דעות של אנשים,משתנות כמו עונות השנה

השקפות עולמנו משתנות ללא הרף, אנשים גדולים שינו דעתם ומשנים כל שניה, מנהיגי עולם, אז מה את חושבת? בפעם הבאה שבה את מחפשת אחר אישורו של אדם אחר, נסי להיזכר בעובדה שדעות הן דבר שמתעצב בכל רגע נתון והן מושפעות באופן ישיר מן הסביבה החיצונית. מי יודע, ייתכן מאוד שגם דיון שערכתם עם אדם שחיפשתם את אישורו בנוגע להחלטה מסוימת, השפיע על דעתו והחל לעצב אותה מחדש מבלי שהוא עדיין שם לב לכך.

3. אחותי, זה סתם בזבוז של אנרגיה

חשוב להבין שכשאנו בוחרות להסתמך על דעותיהם של חברים או מכרים ולחפש אחר אישורם בנוגע להחלטה מסוימת שאנו רוצים לקחת, אנו לא רק מסתכנים בכך שנלך כנגד רצוננו האמיתי, אלא גם מבזבזים בפועל משאבים יקרים של זמן ואנרגיה. במקום שנתחיל לעשות ולפעול למען מה שאנו באמת רוצים, אנו מוצאים את עצמנו מקדישים זמן רב בהקשבה לדעתם של אחרים, בלנסות להשביע את רצונם של מכרים ובלהסביר להם את קו מחשבתנו. הזכירו לעצמכם שאת הזמן והאנרגיה הרבים שבזבזתם בתהליך זה, יכולתם כבר להקצות להגשמת רצונותיכם.

4. בסוף ההחלטה שלך,משםיעה רק עלייך!

רגע לפני שאת בוחרת להסתמך על עצתו ואישורו של האחר, חשוב שתזכירי לעצמך כי זו את!.ולעתים האנשים הקרובים אליכם דוגמת בני משפחתכם, הנותרים להתמודד עם ההשלכות להחלטה שבחרת לקחת. גם אם אותו אדם שממנו חיפשתם את האישור להחלטתכם באמת רצה בטובתכם האישית, במבחן התוצאה את תהיי היחידה שתצטרכי לחיות ולהתמודד עם הבחירות שנעשו. אז להבא, נסי להתעלם מן הקולות החיצוניים המבקשים להשפיע על החלטותיכם וקחי בחשבון רק את מי שבאמת חשוב.

5. זה מסיט את תשומת לבך ממה שבאמת חשוב לך!

המתמדת בהליכה על פי השקפת עולמם של אחרים עלולה להיות עסק מתיש ללא ספק, אך יותר מכל, בליל הדעות של הזולת יכול לבלבל אותנו ולגרום לנו לשים בצד, גם אם לא נתכוון לכך, את השאלות החשובות באמת – "מהו הדבר שיתאים לאמת הפנימית שלנו ושפשוט יגרום לנו להיות מאושרים?" "האם כדאי שנסכים להצעת העבודה החדשה שקיבלנו או שאולי היא לא בשבילנו?" "האם כדאי שנשקיע כסף בדבר מסוים או לחילופין שנצמצם הוצאות בדבר אחר?" ואפילו שאלות פשוטות כמו: "האם נתלבש כפי שאנו אוהבים או שאולי זה יתקבל בעין לא יפה?". בדיוק כפי שאינכם מבטלים על הסף את מה שאחרים אומרים ומייעצים לכם, אל תבטלו על הסף את מה שלפי דעתכם יגרום לכם לחייך בסופו של יום.

6. זה גורם לחרדה חברתית

במחקר שהתפרסם על ידי המכון לחרדה חברתית שבארצות הברית, נמצא כי 7% מסך האוכלוסייה במדינה סובלים מחרדה חברתית בכל רגע נתון, ולוקים בתסמינים דוגמת: קצב לב מואץ, קוצר נשימה, סחרחורות ותשישות. אחד מן הגורמים המרכזיים לחרדה החברתית שעלה במחקר, היה חששם של אנשים להיתפס באופן שלילי על ידי הסביבה הקרובה והרחוקה. אז בפעם הבאה שאתם מחפשים אחר אישוריהם של אחרים בשביל שתוכלו להרגיש בטוחים יותר שאתם עושים את הדבר הנכון, נסו לשים לב האם גופכם מאותת לכם שאתם מפריזים בחשיבות דעותיהם יותר מדי ואולי אפילו מזיקים לבריאותכם.

7. זה לא חשוב להם כמו שזה חשוב לך!

רבים מאתנו טועים לחשוב שאם אנו מייחסים חשיבות מרובה לנושא מסוים, אז קרוב לוודאי שגם הזולת רואים את הדברים באותו האופן כמונו. עם זאת, לכולנו השקפת עולם שונה וייתכן מאוד שמה שעבורנו הוא עולם ומלואו, עבור זה שאנו מחפשים את אישורו ועצתו מדובר בנושא חסר כל משמעות, מה שעלול להוביל אותו להסכים או לא להסכים איתנו מבלי לקחת בחשבון מגוון רחב של שיקולים. אז להבא, במקום לנסות להשיג אישורים, פשוט תהיו מי שאתם ותעשו את מה שמרגיש לכם הכי נכון.

8. את היחידה שצריכה לקבל את עצמה

"לרצות להיות אדם אחר זה בזבוז מוחלט של מי שאתה", כך אמרה מרלין מונרו וצדקה. כולנו שונים וכולנו נבדלים אחד מן השני וזהו היופי האמיתי בעולמנו. החיפוש המתמיד אחר אישורים והצדקות מן הסביבה הוא אמנם דרך הגיונית באמצעותה אנו יכולים לפעמים לקבל החלטות שקולות, אך בו בזמן, אם נפריז בערכם של האישורים הללו, אנו גם עלולים ללכת כנגד האמת הפנימית שלנו ו"לבזבז" את הייחודיות שלנו ואת המתנה שהחיים העניקו לנו להיות מי שאנחנו – מאושרים. ]]>