קרה לכם פעם שהתקשיתם להרדם כשעניין מסוים טרד את מנוחתכם, והרגשתם צורך לצאת לשאוף מעט אוויר צלול? סביר להניח שכן, אבל יותר מסתבר שזה לא הסתיים באופן דרמטי כ"כ כפי שקרה למלכת בריטניה אליזבת השניה. על פי דיווחו, אמש, של הטיימס הבריטי המלכה אליזבת השניה כמעט נורתה בחצר הארמון שלה ע"י אחד השומרים כאשר כל 'חטאה' היה; יציאה לילית אל גינות הארמון במטרה לשאוף אוויר צח.

השעה בהחלט לא היתה שעת לילה שגרתית, והשומר העירני שראה דמות חשוכה מתהלכת בחצר ב-3 לפנות בוקר', חשד שמדובר בגנב, דרך את נשקו וצעק אל החשיכה: "מי שם???"

הפתעתו הרבה והבלבול שאחז בו כאשר מבין הצללים יצאה דמותה האצילית של מלכת אנגליה, השכיחו ממנו לרגע את גינוני הרשמיות המקובלים, ומבלי שהקדים בבקשת רשות לפנות אליה כנהוג, פלט: "לעזעזל, עוד מעלתך, כמעט יריתי בך". האמת? אפשר להבין אותו.

המלכה, שמצאה את כל העניין משעשע למדי הרגיעה את השומר המבוהל והשיבה: "זה בסדר גמור" ואז הוסיפה בעקיצה: "בפעם הבאה אטלפן קודם כדי שלא תצטרך לירות בי".

הסיפור הקוריוזי הזה הגיע ל'טיימס' הבריטי דרך שומר לשעבר בארמון המלוכה, אך סביר להניח שלא מדובר במקרה עדכני, משום שהמלכה בת ה-90 אינה נוהגת להתהלך בחצר הארמון ב-3 לפנות בוקר בגילה המופלג, ולכן - כפי שהעריכו כלי התקשורת השונים בבריטניה - מדובר בתקרית שארעה לפני כמה וכמה שנים.

מצטערים לבאס.

]]>