מקרה מחריד ארע השבוע בדרום קרוליינה, או ליתר דיוק לפני 18, כאשר תינוקת שנחטפה בלידתה נמצאה ע"י הרשויות כעבור 18 שנה, כבת לכל דבר ועניין אצל אמה, גלוריה וויליאמס שהואשמה בחטיפה.

על פי החשד, וויליאמס שרצתה תינוק משלה, התחזתה לאחות בבית החולים ואמרה לאמה של התינוקת כי בתה מפתחת חום גבוה ועליה לבדוק אותה בדחיפות. היא לקחה את התינוקת והצליחה להמלט עמה מבית החולים לביתה. לבעלה, שלא שהה באותה התקופה בבית, ספרה כי רצתה להפתיע אותו ולכן לא ספרה לו על הריונה. וויליאמס מעולם לא נתפשה, עד עכשיו. 18 שנה גדלה הבת, אלכסיס מניגו ללא שמץ של מושג כי אביה ואמה הם אינם הוריה הביולגיים.

לפני מספר חודשים, לאחר שהתוודעה לסיפור החטיפה שהתפרסם שנים בכלי התקשורת, החלה מניגו לחשוד כי יתכן והיא מעורבת בסיפור והיא החליטה לבצע בדיקת DNA. התוצאות אישרו לחרדתה את החשד: אלכסיס מניגו, שנחטפה ב-10 ביולי 1998, שעות ספורות לאחר לידתה בבית חולים ג'קסונוויל, גילתה כי שמה האמיתי הוא קמייה מובלי וכי הוריה האהובים הם אינם הוריה הביולוגיים.

גם אם לכאורה מדובר בסיפור עם 'הפי אנד' הרגשות הקשים של המעורבים בו, מראים אחרת. האיחוד המחודש עם משפחתה הביולוגית היה מרגש אמנם אך מר לא פחות עבור אלכסיס, הבת האובדת שלא רק שלא מיהרה לצאת נגד אמה החוטפת, אלא אף יצאה להגנתה וכינתה אותה "אמא נהדרת".

"היא אהבה אותי, היא דאגה לי במשך 18 שנה, היה לי כל מה שאי פעם רציתי ונזקקתי, הייתי אהובה במיוחד, אין מחיר לאהבה שנתנה לי", אמרה מניגו בראיון בלעדי ל'בוקר טוב אמריקה'. "אני מבינה שמה שהיא עשתה היה בעייתי, אבל רק אל תרחיקו אותה ממני", התחננה והוסיפה: "לעולם לא תהיה לי טינה כלפיה, זה כל מה שאני רוצה שאנשים ידעו. היא הייתה אמא נהדרת."

הסיפור שהתפרסם בתקשורת וברשתות החברתיות עורר כצפוי, תגובות נסערות ונזעמות שהופנו כלפי אלכסיס ואימה. העוול החמור שנעשה למשפחה הביולוגית היה הנושא העיקרי אליו הופנתה תשומת הלב, ובצדק, אך אלכסיס רואה את הדברים בדרכה האחרת והשונה. "עבור חלק מהאנשים זה ניצחון", אמרה. "אבל מבחינתי זה הפסד כאשר משהו יקר לי כל כך 'חוטף' מכה קשה כל כך".

"היא עשתה טעות אחת, אבל הייתי אהובה," אמרה מניגו. "מאותה טעות קיבלתי את החיים הטובים ביותר."

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

גם אם האינסינקט אומר זעם וצדק, חשוב לזכור כי מדבר בבחורה צעירה בת 18 שגדלה במשפחה אוהבת, ופתאום עוברת טלטלה רגשית קשה והזויה.

"עד שלא נמצאים במצב הזה, אני לא חושב שאתה צריך להיות כל כך מהיר לשפוט," אמר במברג עורך הדין של מניגו ל"GMA" . "אני רוצה שתשאלו את עצמכם, איך הייתם מגיבים אם הייתם מתעוררים מחר ומגלים שאמא שלכם היא לא האמא האמיתית שלכם?"

"כל אחד יכול להיות נועז מאחורי המקלדת, זה הרי הדבר החדש," הוסיף במברג. "אתם יכולים לכעוס, אבל תזכרו גם שיש ילדה תמימה וחפה מפשע בת 18 שאמורה להתמודד עם כל זה."

וויליאם הואשמה בחטיפה בשימוע האחרון בבית המשפט בדרום קרוליינה, ובקשתה לשחרור בערבות נדחתה על הסף. כששמעה על מעצרה פרצה מניגו בבכי וקראה : "אמא אני אוהבת אותך".

]]>