רבני גבעת שאול החליטו על כינוס חירום שיערך ביום חמישי הקרוב בו יימחו התושבים על התעלמותה של העיריה מפרשת המקווה השרוף בגבעת שאול ומחוסר הנכונות לטפל בפרשה.

לפני כשנה, בעקבות תקלה של עובד תחזוקה פרצה שרפה במקווה הנשים של גבעת שאול שבירושלים. לטענת עסקני השכונה העיריה סגרה את המקווה והותירה 4 בורות בלבד לשימוש נשות השכונה. מיותר לציין את העומס הרב ועוגמת הנפש שנגרמה לנשים הרבות שנהגו לטבול במקווה הממוקם בלב שכונה חרדית עניפה ומשגשגת.

בעקבות התערבות של עסקנים נערך שיפוץ קל שאיפשר לפתוח ארבעה בורות נוספים, שגם אם הקלו מעט על העומס לא פתרו את הבעיה, ונשים רבות עדין נאלצות לנדוד מידי באוטובוסים כדי לטבול בשכונות הסמוכות.

" הבעיה העיקרית היא בשבת". מספרת ל'מאמע' אסנת, תושבת גבעת שאול. "ביום חול אני נוסעת למקווה של הר נוף, אבל בשבת המרחק והקור לא מאפשרים לי לעשות זאת ואני נאלצת להמתין זמן יקר, לפעמים שעות עד שמתפנה בור לטבילה. זה תחושה מאד קשה, גם ביום רגיל אני קצרת רוח לחזור הביתה, אבל בשבת יש את העניין של הסעודה ואת אי הנעימות מהמשפחה שתחשוד", היא אומרת. " חשבנו שזה יהיה עניין של כמה חודשים, אבל כבר שנה עברה ושום דבר לא השתנה", היא מוסיפה.

במשך שנה ניסו עסקני השכונה להאיץ את הליכי השיפוצים, אך אחרי שעוכבו ע"י המועצה הדתית בטיעונים שונים ומשונים החליטו לקיים פגישת חירום בין רבני השכונה בראשות הרב מאיר טרגר לרבני דגל התורה. מששמעו את חומרת המצב נפגשו אלו האחרונים עם הגורמים האחראים בעירייה שטענו מצידם כי 4 בורות מספיקים בהחלט, משום "לא באים כל כך הרבה לטבול". לאחר הרבה הבטחות ריקות מתוכן ובאין פעולה באופק החליטו רבני השוכנה על כנס החירום שיערך כאמור ביום חמישי הקרוב.

מעיריית ירושלים לא נמסרה תגובה.

]]>