אשה נדירה שהסתובבה ביננו וכולנו הכרנו אותה. חלקנו זכינו להכירה מקרוב. וחלקנו בשמה הספרותי חנה פרדס.
חני היתה עורכת בעיתון משפחה וסופרת שהשפיעה בכתיבת האנושית והמכילה על אלפי נשים ואמהות
במגזר החרדי.

כל חייה הקדישה לתורתו של בעלה ולא במליצה. היא זכתה לבעל אברך שלומד ברצף זה 27 שנים, כל חייו היו רק תורה והוציא בעמל בכל שבוע עלון הלכתי בשם 'דעה ברורה'. גם את הזכויות העצומות של סיום השס כמה וכמה פעמים הוא זקף לזכותה. כך להצהרתו ולהצהרת הבנות.

בניחום האבלים, חברתה הטובה רחי כהן הזכירה סיפור פנטסטי שקרה בסיום השס הראשון: חני המדהימה הכינה אירוע לכבוד המאורע. הוריה הביאו לחתן התלמיד חכם מתנה- שס קטן ועוד מתנה... צמיד יקר עבודה כדי שבעלה יעניק לה כאות לשותפות ביניהם. חני ענדה את הצמיד בהתרגשות. לאחר זמן מה גילתה שהוא נעלם, והצטערה מאוד.

יום אחד החליטה חני הצדיקה לתרום את האורגנית שלה שהתחילה לזייף למוסד לילדים אוטיסטים. המוסד שלח טכנאי לוודא תקינות של האורגן ביצע כמה תיקונים ולפתע שלף את ה... צמיד! חני היתה אשה מוכשרת, השקיעה בילדים בטירוף. הלכה ללמוד בובנאות.

וכששאלו אותה : חני, את מתכננת לעסוק בתחום?
ענתה: זה בשביל הכיף שלי ושל הבנות.

בנותיה התמוגגו בדמעות התרגשות כשחיקו את ההצגות שלה עם בובות התיאטרון. חני היתה יוזמת ויצירתית. השקיעה
באירועים וחוויות. אמא בבית של 7 בנות רצופות שהתנהל כמו מחנה. תמיד היה מקום לבנות סודות וחברות. חני אהבה לקנות מתנות בלי סוף. כבר תכננה עם הנכדה בגן חובה את המתנה לקראת עלייתה לכתה א. מתוך התרגשות.

היא ארגנה בכל חודש מפגש משפחתי עם בנותיה והן קראו לו 'החבר'ה, כשם המפגשים החברתיים לנשים בקהילת בעלזא. המפגש כלל תכנית שהפיקה וכיבוד עשיר. כשהיא לא שוכחת לשמור לדודי הקטן את הדברים ה'שווים'.

עוד סיפור הירואי : אביה של חני נפטר בדיוק לפני ארבע שנים מדום לב פתאומי. יום אחרי פטירתו, קמה שרה׳לה בתה של חני לבוקר של בחינת הבגרות בהנהלת חשבונות וליד מיטתה שוקולד עם פתק מאמא להצלחה במבחן.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

חני המדהימה לא שכחה את בתה גם לא ביום הראשון שלה לישיבת שבעה על אביה הצדיק. חני אהבה ללמוד ולהתפתח. המשפחה קראה לה אנציקלופדיה פתוחה! היא הלכה ללמוד להיות 'דולה' כדי לתמוך בבנותיה (7!) ואכן זכתה. אחת הבנות בהריון לאחר 4 שנות המתנה, וכבר דאגה למלא את הארון במתנות לקראת הלידה.

כולם זוכרים אותה פשוט ככה:
אשה גבוהה ומרשימה,
חייכנית וענווה
וגאון מהלך,
ובלעבוסטע נעימה.
מקשיבה ומכילה
ונמרצת!

לא נתפסס.. כל הילדים כל כך בריאים, מתבטאים, בנות מבריקות, כמה כואב לראות את בעלה הגאון שעמד כל הזמן ובדק שהן בסדר, שהן חשות בטוב. שהן מתמודדות עם האבל הנורא.

בעלה של חני הינו אבא תלמיד חכם ומעורב בחייהן. כולם סיפרו שהמילים האחרונות שאמרה לכל אחד בנפרד, זה:
"אני אוהבת אותך". פשוט כי זה היה יומיומי ומשפט שגור על פיה. הבן הקטן בן 10 ישב עם אחיותיו וסיפר שיש לו מגירה מלאה במתנות מאמא, והבוקר הוא פתח את הארון וגילה שם ערימת דיסקים חדשים של חבורת תרי״ג, מתנה מאמא שהוא כל כך אוהב. דודי הצדיק סיפר שאינו מוותר על אף קדיש. וכשיצאתי הוא אומר לי בדמעות: תודה שבאת, מאד חיזקת אותנו...ילד בן 10!

]]>