אאא

המשטרה תבקש היום (ה') להאריך את מעצרו של דוד שרן, לשעבר ראש לשכת נתניהו ואת מעצרו של היועץ האסטרטגי צחי ליבר, החשודים בעבירות שוחד במסגרת פרשת הצוללות. דיון בעניינם יתקיים בצהריים בבית משפט השלום בראשון לציון.

שרן חשוד כי קיבל מעד המדינה בפרשה, מיקי גנור, כשלפי המשטרה, כספי השוחד הועברו מגנור לשרן דרך מתווכים שונים – בהם היועץ האסטרטגי ליבר.

אתמול שוחררו למעצר בית בן 10 ימים 3 מעצורי הפרשה: השר לשעבר מודי זנדברג, תאל' במיל שי ברוש והיועץ הפוליטי רמי טייב. הם שוחררו בתנאים מגבילים ונאסר עליהם להתראיין בתקשורת על הפרשה. זנדברג גם הורחק למשך חודש ממשרדי קרן היסוד שם הוא משמש כיו"ר.

זנדברג, המשמש כיום כיו"ר קרן היסוד, חשוד כי פעל בשליחותו של עד המדינה מיקי גנור וכי תיווך לשוחד בינו לבין עובדי ציבור שונים וגם קיבל שוחד. על פי החשד, גנור וזנדברג עשו לכאורה שימוש במעמדו של של זנדברג כיו"ר קרן היסוד כדי להגיע לעובדי ציבור בעלי השפעה.

במסגרת החשדות נגדו גם העיד במשטרה שלום שלמה, ששימש כיועצו של נפתלי בנט וכן של בנימין נתניהו, וכן עבד תחת זנדברג בקרן היסוד. שלמה גם מקורב לדמות מרכזית נוספת בפרשה, דוד שרן. במסגרת תנאי שחרורו, שוחרר זנדברג למעצר בית בן 10 ימים תוך תשלום ערבות בת 50 אלף שקל. נאסר עליו להתראיין בתקשורת בנוגע לפרשה זו ונאסר עלו לצאת מהארץ למשך 90 יום. כמו כן הוא הורחק ממקום עבודתו – קרן היסוד למשך 30 יום.

במקביל האריך אתמול בית משפט השלום בראשל"צ את מעצרו של חשוד נוסף, היועץ האסטרטגי נתי מור, ב-5 ימים נוספים. חומר חקירה לא מועט התווסף בעניינו ובעניינם של אחרים המעורבים בפרשה זו", ויש התפתחויות לא מעטות", כתבה השופטת בהחלטתה". המשטרה טענה בבקשת המעצר כי מור שיבש הליכי חקירה. "לפעמים יש חשודים שמיתממים", אמר עו"ד קינן בדיון, "אני חייב לומר שאני גם לא יודע ולא מבין על מה הוא עצור. הוא אדם נורמטיבי. נכון שהפרשה גדולה, אבל תראו ממשהו מינימאלי שיפיס את דעתי שיש חשד סביר נגדו".

השופטת עינת רון ציינה בהחלטתה להאריך את מעצרו של מור כי מאז הדיון הקודם בעניינו "לא שקטה המשטרה על שמריה וחומר חקירה לא מועט התווסף בעניינו ובעניינם של אחרים המעורבים בפרשה זו".

לדברי השופטת "התפתחויות לא מעטות קיימות בחקירה זו שיש בהן לחזק את החשדות בעניינו של החשוד. חלק מההתפתחויות שהובאו בפני הן מהעת האחרונה ממש".