אאא

לקראת חתימתו הקרובה של ראש הממשלה נתניהו על המשך משחקי הכדורגל בשבת, מפרסמים מאות שחקנים מכתב פומבי אליו, בו הם מבקשים גם בשם בני משפחותיהם שלא לכפות עליהם להמשיך לשחק בשבת.

בתוך 12 שעות נאספו כ-270 חתימות של שחקנים, רובם מהליגה הלאומית אך גם לא מעט מפורסמים מליגת העל.

הם פונים לראש הממשלה במכתבם: "לאורך כל ימות השבוע אנו מתאמנים ומשחקים קשה, וכל מבוקשנו הוא לנוח עם בני משפחותינו ביום השבת, שהוא יום המנוחה הלאומי במדינת ישראל".

"שחקנים צריכים לנוח בשבת כדי להטעין מצברים ולצבור כוחות לאימונים ולמשחקים מוצלחים על המגרש במהלך כל השבוע. בבקשה ממך, אל תפגע בזכות היסוד הבסיסית שלנו כעובדים הזכאים ליום מנוחה שבועי, שהוא הבשורה ההיסטורית הכבירה שהעם היהודי הביא לאומות העולם!".

הם אף מאזכרים את קביעת שופטי בית המשפט העליון בעתירה לבג"ץ שהגישה בשמם 'התנועה למדינה יהודית ודמוקרטית' בדרישה להפסיק את משחקי הכדורגל בשבת והחלטות בית הדין לעבודה בתל אביב בנושא, כי אין להוציא היתר להעסקתם בשבת בניגוד לרצונם.

בין השמות החתומים על המכתב המפתיע ישנם כאמור אף שחקנים בכירים, דוגמת איתי שכטר מקבוצת בית"ר ירושלים, ערן לוי ממכבי נתניה, שיר צדק מהפועל באר שבע, שי דוד ממ"ס אשדוד, שלומי אזולאי ממכבי חיפה, גידי קניוק, ממכבי פתח תקווה, דור פרץ ממכבי תל אביב, שון גולדברג מבית"ר ירושלים ועוד רבים - שמספרם הולך ועלה ככל שחולף הזמן ומתקרב מועד החלטתו של ראש הממשלה נתניהו בנושא הטעון.