אאא
שליח חב"ד, יוסף יצחק אמיתי, שהניח תפילין לעוברים ושבים ברחובות הרצליה הופתע כאשר נקנס הבוקר ב-730 ש"ח על ידי פקחי העירייה.
 
על פי היעוד שני הפקחים שהגיעו למקום דרשו ממנו לסגור את הדוכן שבו הוא מניח תפילין באופן קבוע לעוברים ושבים. לאחר שסירב להתפנות מהמקום הודיעו לו הפקחים כי הם קונסים אותו בסכום של 730 שקל, כשהוא מוגדר 'מפגע'. 

בקנס נכתב כי המפקח דרש סילוק מפגע, וכי הבחור התבקש מספר פעמים לפנות את השולחן עם התפילין אך לא הסכים להתקפל מהמקום. עוד נכתב בדו"ח הערה שמקומה בספרות אנטישמית:  "כמו כן מטריד עוברי אורח בזה שמבקש מהם להניח תפילין".

רק לאחר הגעת המשטרה למקום נאלץ החסיד לתת את תעודת הזהות שלו לשוטרים ששיתפו פעולה עם הפקחים. הסיפור המקומם מעורר תגובות נסערות כשגם חברי כנסת הביעו כבר את זעמם על המקרה החמור. חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' כתב: "לא מתקבל על הדעת במדינה יהודית. אפנה לעירייה בדרישה לבטל את הקנס ולהעמיד את הפקח על טעותו".
 
רבים ברשת הציעו לשלם במקומו את הקנס תמורת חלק במצווה או לייצג אותו חינם בבית המשפט.
 
מהעירייה נמסר בתחילה בתגובה: "חובתה של עיריית הרצליה לדאוג לחופש התנועה של כל אדם באשר הוא במרחב הציבורי ולמנוע הפרעה והטרדה. אנשי חב"ד התבקשו להגיע אל משרדי אגף הפיקוח העירוני על מנת להסדיר את נושא פעולתם והעמדת דוכנים ברחוב".
 
אך לאחר הלחץ התקשורתי הכבד הודיע ראש עיריית הרצליה משה פדלון לח"כ מיכאל מלכיאלי( ש"ס): "הדו"ח שניתן לשליח חב"ד שהניח לאנשים תפילין בסך 750- יבוטל לאחר שיוגש בקשת ערעור". כמו כן, הבהיר ראש העיר שאין לעירייה עניין נגד חסידות חב"ד ויפעל בתיאום עם שליחי חב"ד להסדרת הדוכנים להנחת תפילין ברחבי העיר מבלי לפגוע בשגרת חיי התושבים.