אאא

למרות החששות מפני אלימות, הרי שכנס החילונים בערד עבר לבסוף בשקט יחסי. מאות פעלים הנמנים על חברי סיעת 'יש עתיד' וארגונים אנטי דתיים התכנסו אמש (רביעי) במתנ"ס בעיר ערד לגיבוש אסטרטגיה להמשך המאבק בציבור החרדי ובקהילת חסידי גור המתגוררת בעיר.

הדוברים טענו כי מטרתם אינה חלילה מלחמה בדת אולם מנגד הביאו כי לא יתנו לחסידי גור לשנות את צביונה של העיר.

מירב לייבה, ממובילי המאבק, אמרה: "אני נלחמת עבור הילדות שלי, אבל גם עבור ההורים שלי. המלחמה הזאת בין היתר היא עבורם. הם לימדו אותי שכשיש משהו ששווה להילחם עבורו קמים ונלחמים".

אחד הפעילים המרכזיים הוסיף אף הוא כי "הגענו לכאן כי המצב הוא בלתי נסבל. תשאלו את עצמכם לאן אנחנו הולכים מכאן. ערד היא הבית של כולנו. חילונים. מסורתיים, דתיים ועולים. התקבצנו כאן ללא הבדל דעה, עמדה או זהות פוליטית. זה לא מאבק פוליטי. הגענו לכאן כדי להגיד די. די לבריונות".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 המהומה בערד בסוף השבוע (צילום: סולימן אל-עמור ואילנה קוריאל, ynet)

מארגני הכנס ציינו כי בימים האחרונים נמכרו 100 שלטים נגד האדמו"ר מגור, כדוגמת השלט שנתלה על הבית והצית את המהומה בעיר. לדבריהם, השלטים ייתלו ברחבי העיר כשיינתן האות לכך.

כפי שנחשף ב"כיכר השבת", הבוקר צפוי יו''ר יש עתיד יאיר לפיד להגיע לביקור תמיכה וחיזוק בראש העיר ניסן בן חמו שלאחריו הוא צפוי למסור הודעה לתקשורת.

בקהילה החסידית מתלבטים האם להתייחס לביקור כמו גם לכינוס אתמול שנועד להקניט ולהכעיס את התושבים החרדיים וליזום צעדי מחאה או להעדיף את ההתעלמות היחסית.