אאא

שוב מהומות על רקע גזעי בארה"ב: עימותים אלימים פרצו הלילה (מוצ"ש) בין שוטרים למפגינים בסנט לואיס, ביום השני של ההפגנות נגד ההחלטה לזכות שוטר לבן מרצח צעיר שחור. העימותים פרצו בסופה של הפגנה שקטה כשקבוצה של כמאה מפגינים סירבו להוראת המשטרה לפזר את ההפגנה.

חלק מאותם מפגינים החזיקו אלות ופטישים. הם ניפצו חלונות והשליכו חפצים לעבר השוטרים. המשטרה הגיבה בירי של גז מדמיע וכדורי גומי. לפחות שמונה מפגינים נעצרו, ולפחות אחד מהם נזקק לטיפול רפואי אחרי שרוסס בגז פלפל.

ההפגנות החלו ביום שישי אחרי שג'ייסון סטוקלי בן ה-36, שוטר לשעבר בסנט לואיס, זוכה מרצח מדרגה ראשונה של אנטוני לאמאר סמית' בן ה-24.

גם ההפגנות בליל שבת הסתיימו באלימות. 33 נעצרו ועשרה שוטרים נפצעו, וחלק מהמפגינים הזועמים שרפו דגלי ארה"ב ודרכו עליהם. בעקבות ההפגנות והמתיחות ברחובות, בוטלו הופעות מוזיקליות מתוכננות בסנט לואיס.

האירוע המדובר היה ב-20 בדצמבר 2011, סטוקלי ושוטר נוסף ניהלו מרדף אחרי סמית', בעקבות חשד לסחר בסמים. במהלך אותו מרדף תועד סטוקלי אומר בהקלטה של המשטרה שהוא הולך להרוג אותו. פחות מדקה לאחר מכן הוא ירה בסמית' חמישה כדורים. עורכי דינו של סטוקלי סיפרו במשפט שהוא האמין שסמית' היה חמוש, ולכן הרגיש בסכנה. סטוקלי פרש מהמשטרה ב-2013 ונעצר בשנה שעברה.

גם מקרים קודמים שבהם נהרגו צעירים שחורים מאש המשטרה הוציאו מפגינים זועמים לרחובות. המקרה הזכור ביותר בשנים האחרונות הוא מותו של מייקל בראון בפרגוסון, שהוביל להפגנות שנמשכו חודשים לאחר  החלטת המושבעים שלא להעמיד לדין את השוטר שירה בו למוות.