בתומה של עוד שיחה מייאשת עם האיש ששורד אותי כבר 3 שנים תמימות, החלטתי שזהו, עקב שימוש יתר בכרטיס האשראי ובמרשרשים למיניהם ברשתות אופנה גדולות וממכרות, בתקופה האחרונה, אני נגמלת מקניות באופן חלקי. לפחות עד שאתפרק.

ואל תראו אותי ככה, אני לא ממהרת להתפרק. חזקה ואיתנה כעץ הענף השתול בגינה ליד ביתי. אני עומדת במילה. לא ממהרת להישבר.

אך, ליידיז אנד ליידיז, מסתבר שהעץ לא כזה יציב כפי שחשבתי. הקש ששבר את גב הגמל היה - כמה משעשע - תיקי קש על שלל סוגיהם.

ברגע שנתקלתי בהם ברשת החברתית ידעתי שזהו. הלך עלי. אני רוצה אותם והם רוצים אותי לא פחות. נכנסתי לאתר מיוחד שמשווק אותם, ולא אשקר: נשביתי בקסם.

אמנם אנחנו בשלהי הקיץ, אך כולנו יודעות שהקיץ הישראלי, ממשיך פחות או יותר עד חשוון-כסלו. כלומר, יש ברשותנו די והותר הזדמנויות ליהנות מתיק קש אופנתי. בנוסף, לפי התחזיות, תיקי הקש ימשיכו איתנו גם לאביב-קיץ הבאים.

אני יודעת שרובכן מביטות בתמונות ומשתאות: "נו נו, בסך הכל עוד תיק לים או לקניות בסופר מקסימום, כזה שמזכיר במעט את סל הקש של הסבתא המרוקאית של השכנים מהדירה למטה שבו היא מלקטת מצרכים לקציצות המדהימות שלה, רק במגוון וריאציות, מה החידוש?" 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ואני מודה שגם זו הייתה דעתי על תיקי קש עד לעונה זו.

אך תתפלאו. בקיץ הנוכחי חל שינוי מרענן כמעט כמו רחיצה בים בגזרה זו. תיקי קש הם ה-טרנד. כל פאשניסטה שמכבדת את עצמה מתהדרת בלפחות תיק אחד כזה שיעטר את ידה. והוא בהחלט מעטר ומעניין וחדשני ומוסיף נופך להופעה הכללית, גם לקלאסית ביותר.

5 הוכחות שאת חייבת להשיג לך תיק קש:

 חביב הקהל. תיק קש בגרסה קשיחה פופולרית (מתוך fashioninpills)

 תיק קש שמעניק טוויסט קליל לשמלה במראה אלגנטי, בעלת שרוולי מלמלה (מתוך fashioninpills)

 קלאסה אורבנית (מתוך 0couturezilla)

הלוק המושלם לעונת מעבר (מתוך halliedaily)

הגרסה ההומוריסטית (מתוך manrepeller)