גואטה התפטר, מי המפסיד?
 
אאא

יומיים של ספקולציות, הערכות וניסיונות, חלפו להם אך דבר לא השתנה. יגאל גואטה מסיים הבוקר (שלישי) את תפקידו כחבר כנסת מטעם סיעת ש"ס, 48 שעות בדיוק לאחר שהגיש את מכתב התפטרות ליושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין.

כפי שדווח ב"כיכר השבת", במשך היומיים האחרונים, יו"ר ש"ס אריה דרעי נמנע מלהתערב במשבר שטלטל את ש"ס, ולא קרא לגואטה לחזור בו מההתפטרות למרות קריאות מצד חברי כנסת ופעילים רבים בסיעה.

ההתפטרות של גואטה יוצאת אל הפועל למרות שמועצת חכמי התורה ונשיא המועצת - לא הביעו באופן רשמי את דעתם בפרשה שטלטלה את ש"ס, זאת לעומת רבנים ספרדים שאינם חלק ממועצת החכמים, שקראו לגואטה להתפטר.

מדובר בהישג של הרב יעקב כהן, בנו של נשיא המועצת חכם שלום כהן, שהתנגד להשארת גואטה, והשיג ניצחון ראשון ומשמעותי באשר להנהגת תנועת ש"ס כשהוכיח כי בכוחו להוביל תהליכים בתנועה.

מבחינת ח"כ לשעבר גואטה, מדובר בסיום תפקידו בש"ס. הוא מדגיש, אמנם, כי אין לו טענות כלפי היו"ר אריה דרעי, אך הוא יסיים את תפקידו גם כמזכ"ל ש"ס - מה שמהווה הישג משמעותי למנכ"ל ש"ס חיים ביטון. כידוע, מאחורי הקלעים התנהל בין השניים מאבק סמוי על השליטה בשטח הש"סי, ויש מי שרואה בביטון חלק מתהליך ההתפטרות של גואטה.

בניגוד לגואטה, בני משפחתו לא מסתירים את אכזבתם מדרעי, שכן - לטענתם יגאל נלחם עבורו ונשכב על הגדר בכל מערכה שנקרא לה ולדעתם לא כך היה צריך גואטה לסיים את דרכו בש"ס.

יצוין כי במקומו של גואטה לא יכנס ח"כ חדש למשכן שכן משולם נהרי התפטר מתפקידו כסגן שר הפנים בכדי שהוא ישוב לכהן כחבר כנסת, כפי שקובע החוק הנורבגי, ובקרוב הוא יחזור גם לתפקיד סגן השר.

בעקבות התפטרות גואטה, הרכב סיעת ש"ס בכנסת הינו: יעקב מרגי, יואב בן צור, איציק כהן, דוד אזולאי, מיכאל מלכיאלי, יצחק וקנין ומשולם נהרי. יו"ר ש"ס אריה דרע לא מכהן כחבר כנסת.