אאא

גוגל תשדרג את יכולות האבטחה של השירותים המקוונים שלה כדי לספק למשתמשים הגנה טובה יותר ממתקפות סייבר, ובפרט ממתקפות בעלות מניעים פוליטיים - כך לפי דיווח של בלומברג. גוגל סירבה להגיב לדיווח.

לדברי מקורות בעלי ידע בנושא הכלים החדשים, שישולבו תחת השם Advanced Protection Program, יחליפו את הצורך להשתמש בכלי זיהוי פיזיים כחלק ממנגנון האימות הדו-שלבי (השימוש בכלים אלו, דוגמת כונן USB מיוחד שיש לחבר למחשב כדי לגשת לחשבון גוגל, הוא אופציונלי ומיועד בעיקר למשתמשים שדורשים רמת אבטחה גבוהה יותר).

בשלב זה אין עדיין מידע רב על היכולות של הכלים החדשים, אך לפי בלומברג הם ימנעו מיישומי צד ג' גישה למיילים בג'ימייל או לקבצים בגוגל דרייב – מהלך שיכול לפגוע בפעילותם של שירותים לגיטימיים רבים אם ייושם בצורה גורפת מדי. החברה צפויה להוסיף לתוכנית יכולות חדשות על בסיס קבוע.

במהלך קמפיין הבחירות לנשיאות ארה"ב האקרים פרצו לחשבון הג'ימייל של מנהל הקמפיין של הילארי קלינטון, ג'ון פודסטה, והדליפו את תוכנו. המידע שהודלף היה בסיס לדיווחים חדשותיים שליליים רבים וללא מעט תיאוריות קונספירציה (פיצה-גייט היא כנראה המפורסמת בהן).

השפעת פרסומים אלו על תוצאות הבחירות אינה ברורה, אך ככל הנראה היה להם משקל מסוים. המהלך של גוגל, כמו אלו של חברות טכנולוגיה אחרות, מגיע כרגיל מאוחר מדי.