מעשיה שעוברת במשפחתנו במשך כמה דורות מגוללת את סיפורה של סבתי ע"ה שהייתה ידועה כאישה שיודעת להעריך אופנה גבוהה. כשהייתה בחורה, לפני המלחמה הארורה, חשקה נפשה בשמלת משבצות פפיטה שיקית באורך ברך עם חגורה דקיקה במותן וצווארון עגול, אך המחיר שהיה נקוב עליה לא תאם את תקציבה הדל באותה עת, והיא, נחושה בדעתה, אספה מטבע למטבע עד שעלה בידה לרכוש את השמלה.

משבצות הפפיטה או בשמן המקורי "שיני כלב הציד" (Houndstooth), המרמז על צורת ההדפס, הגיחו לחיינו לראשונה בשנות ה-50 של המאה הקודמת כשנלבשו לראשונה על ידי הידוענית ופעילת הסעד הבריטית המפורסמת אודרי הפבורן. 

משבצות הפפיטה הפכו לטרנד מרכזי שממשיך איתנו עד עצם היום הזה עם קפיצות מפעם לפעם למרכז הבמה, כפי שניתן לראות בשבועות האופנה לסתיו-חורף 2018-2017 בניו יורק ובערים נוספות בעולם, שם הוצגו המשבצות בשלל וריאציות בתצוגות המעצבים ויקטוריה בקהאם, קלווין קליין, בלנסיאגה ועוד.

ואכן, לא מעט מאורחי התצוגות, שהם בעצם מיישמי הטרנדים הצייתנים ביותר, הצטיידו בפריטים משובצים ומהווים לנו השראה ליצירת לוקים מעודכנים.

ואנו, אם נביט היטב, נוכל לראות סביבנו את המשבצות בכל פריט מעוצב, לאו דווקא בבגדים, ובשביל זה התכנסנו כאן היום. 

הנה 5 דרכים יצירתיות להכניס את ההדפס האופנתי לחייכן:

interiorholic

ריפוד רהיטים

למרות היותו הדפס סולידי למדי, כורסה בריפוד פפיטה תהווה אובייקט עיצובי שלוכד את העין, אך אינו משתלט על החלל.

apartmenttherapy

כרית נוי

כמו הקונספט של הכורסה, רק קטן יותר.

apartmenttherapy

שטיח רצפה רך ונעים לחדר הילדים

eatsleepwear

צעיף-שאל נדיב ומחמם 

memorandum

מעיל קלאסי ארוך

אז רוצו אוצו לחנויות ורכשו פריט אחד או שניים עטורי משבצות, כי אין כמו קלאסיקה אירופאית במיטבה להעלאת המורל בימות החורף הקודרים.