אאא

מפעל הפיס מפרסם את נתוני הגרלות הלוטו לשנת  תשע"ז, על פי הסיכום המספרים "החמים" שעלו בגורל מספר הפעמים הרב ביותר הם:  22 (עלה 27 פעמים) 26 (עלה 27 פעמים)  29 (עלה 25 פעמים) 8 (עלה 24 פעמים)  11 (עלה 24 פעמים)  27 (עלה 24 פעמים). כאשר המספר "החזק" שעלה לא פחות מ-20  פעמים בגורל הוא 6.

עוד עולה בסיכום כי בשנת תשע"ז נוספו  28 מיליונרים חדשים  לאחר שמילאו טופס שגרף את הפרס הראשון. 19 מהם מילאו טופס לוטו רגיל ו-9 זוכים נוספים מילאו טופס "דאבל לוטו".

17 מהזוכים בפרס הראשון העדיפו לשלוח טופס לוטומטי ו – 11 מהזוכים מילאו טפסים ידנית (מספרי מזל, תאריכי ימי הולדת וכדומה).

סכום הזכיות בפרס הראשון עמד על 350,400,00 מיליון שקלים. בסך הכל נוספו השנה 64 מיליונרים חדשים  כולל זכייה בפרס השני  בלוטו.

סכום הזכייה הגבוה ביותר לטופס בודד בשנת תשע"ז עמד על 30 מיליון שקלים. סכום הזכייה לטופס בודד במקום השני עמד על 28  מיליון שקלים וסכום הזכייה במקום השלישי עמד על 24 מיליון שקלים. שלושת הזוכים במקומות הראשונים זכו לאחר שמילאו טופס "דאבל לוטו". 

היכן כדאי לגור כדי לזכות בלוטו?

מתברר כי המקומות הטובים ביותר לגור בהם כדי לזכות בפרס הראשון בלוטו הם :  ירושלים במקום הראשון עם, 6 זוכים. תל אביב 3 זוכים וחיפה עם 2 זוכים.

זוכים יחידים הגיעו מנהריה, נתניה, רמת גן, רמת השרון, פתח תקווה, חולון, אשקלון, אשדוד ובאר שבע.

ממפעל הפיס נמסר כי כספי רוכשי ההגרלות חוזרים כולם לקהילה: במשך שנת תשע"ו הועברו לרשויות המקומיות לבניית בתי ספר, גני ילדים, מרכזי פיס קהילתיים, ספריות, מוסדות תרבות, מועדוני נוער, מלגות לסטודנטים, תרבות  ועוד.