אאא

פרקליטות מחוז חיפה באמצעות עו"ד יובל לביא, הגישה לבית המשפט השלום בחיפה כתב אישום נגד מוחמד (בן וליד) ח'לף בן 25 בגין תמיכה בארגון טרוריסטי, הסתה לטרור וגילוי הזדהות עם ארגון טרור.

על פי כתב האישום, החשוד היה סטודנט באוניברסיטת אל-נג'אח בשכם והחזיק חשבון ברשת החברתית פייסבוק כמו כן, באינסטגרם. כלל הפרסומים של החשוד היו פתוחים ברשת החברתית לכלל חבריו אשר נחשפו לתכנים שפרסם וכן היו פתוחים לכל מי שנכנס לדפים אותם הפעיל.

על פי האישומים, החשוד פרסם ברשתות החברתיות (פייסבוק ואינסטגרם) דברי שבח, תמיכה ואהדה לחמאס, ל- אלכותלה אלאסלאמיה ולמראבטאת, וכן פרסם דברי שבח, אהדה ועידוד למעשה טרור, תמיכה בו או הזדהות עמו ואף יש אפשרות ממשית שיביא לעשיית מעשה טרור.

כך למשל עולה מכתב האישום כי שלושה ימים לאחר הפיגוע בהר הבית בחודש יולי האחרון שבו נרצחו שני שוטרים, העלה החשוד תמונת גבר רעול פנים ברחוב ולידה כתב: "ירושלים בוערת, מלחמות ועימותים כעת בכל שכונות ירושלים. רעולי פנים מתפרסים ברחבי העיר. כל החזיתות בוערות. כל הארץ זועמת. נראה שהולך להיות לילה כביר בירושלים". כתב האישום מפרט עוד שבעה פרסומים כאלה.

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. בבקשת המעצר כתב עו"ד יובל לביא כי "אופיים של הפרסומים שפרסם החשוד, תוכנם ומהותם, לאורך תקופה, מלמדים על המסוכנות הרבה הנשקפת מהחשוד. מדובר בפרסומים שזכו לתפוצה רחבה ואף בחלק מהמקרים לתגובות חיוביות ומעודדות. פרסומים שבחלקם שבחו ותמכו במעשי טרור ובחלקם הזדהו ותמכו בארגוני טרור. יתרה מזו, פרסומיו של החשוד נעשו בתקופה מתוחה ביותר מבחינה ביטחונית, בה התרחשו פיגועי טרור וכן על רקע הפרות סדר חוזרות ונשנות ברחבי המדינה".