אאא

עובדי ענקית הטכנולוגיה מיקרוסופט במתחם בעיר רדמונד במדינת וושינגטון, לא יצטרכו יותר להביט מחלון משרדם החוצה ולחלום על סיבה שקרובה לטבע. בשבוע שעבר השיקה החברה כמה בתי עץ בקמפוס, במהלך שנועד לעודד את הקריאטיביות של עובדיה ואת רווחתם. בתי העץ מצויים בין המבנים השונים בקמפוס המיוער המשתרע על פני יותר מ-2 קמ"ר.

צילום: Microsoft
צילום: Microsoft
הגדלה

בתי העץ נבנו בגובה של כ-4 מטרים מהקרקע והם כוללים חלונות תקרה, שקעים נסתרים ואפילו אח בוערת על גז. כרגע שני בתי עץ פתוחים לשימוש והשלישי עתיד להיפתח במועד מאוחר יותר. הבתים כוללים אפילו "קיני עורבים" – מרפסות תצפית.

"עובדים אמרו שאם תהיה להם הזדמנות הם היו מעדיפים לעבוד יותר בחוץ", אמר ראש הפרויקט ברט בוטלר, "הדבר הראשון שבו מבחינים כשנכנסים לאזור הוא השקט המוחלט. אתה מפסיק לדבר ופשוט נהנה להיות שם. אנשים ממש סופגים את הסביבה והדבר משנה את התפיסה שלהם לגבי העבודה ולגבי האופן שבו הם יכולים לעשותה".

צילום: Microsoft
צילום: Microsoft
הגדלה

בתי העץ כוללים חדרי ישיבות לשימוש כל העובדים ואזורי ישיבה. "אין כאן שום דבר פורמלי. זהו מקום שבו אפשר להירגע, בפנים או בחוץ, לשבת, לעבוד", אומרת ג'ניס דאוסון, מנהלת במיקרוסופט שסייעה לפתח את הרעיון.

בתי העץ נבנו בידי פיט נלסון, המוכר מסדרת הטלוויזיה שלו "Treehouse Masters", שבה הוא מתועד בונה בתי עץ שונים לפי הזמנה ברחבי ארה"ב.