אאא

​בשעות הלילה (שלישי) הגיע הגאון רבי שמואל אוירבך לבדיקות בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים לאחר שלא חש בטוב, בסיומן אושפז בבית החולים.

ל"כיכר השבת" נודע כי הגר"ש אוירבך סידר קידושין בשמחת נישואי תלמיד בבני ברק ובשובו לירושלים חש ברע ופונה לבית החולים.

בהדסה עין כרם אובחן חשש לדלקת ריאות קלה ובעקבות כך הוחלט על אשפוזו של הגר"ש אוירבך עד שישתפר מצבו הבריאותי.

מקורביו מציינים כי הגר"ש יושב בחדרו בבית החולים והוגה בתורה וכי מצבו טוב.

יצויין כי במהלך שמחת בית השואבה שנערכה בסוכתו שבשכונת שערי חסד במהלך חג הסוכות האחרון לא יצא הגר"ש אוירבך מביתו, לדברי תלמידיו, בשל הקור העז ששרר בירושלים באותה העת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אמש, בהוראת הרב אוירבך, יצאו מאות בני 'הפלג הירושלמי' להפגנות מחאה סוערות ברחבי הארץ במחאה על מעצר שני תלמידי ישיבה עריקים ושליחתם ל-20 ימי מחבוש בכלא צבאי. למעלה מעשרה מפגינים נעצרו על ידי המשטרה.

כפי שדווח ב"כיכר השבת", לאחר ששופט צבאי שופט צבאי גזר אמש על שני תלמידי הישיבה שנעצרו באשמת עריקות, 20 ימי מעצר נוספים, הורה מנהיג 'הפלג הירושלמי' אליו הם משתייכים, הגר"ש אוירבך, כי יש לצאת למחאה ש"תרעיש עולם ומלואו".

בהודעת "הוועדה להצלת עולם התורה" נאמר: "בעקבות המעצר אמש של אסירי עולם התורה - הבחורים החשובים ישראל מאיר קפלינסקי ובן ציון וייסנשטרן, ובעקבות החלטת ביה"מ הצבאי לדון אותם ל-20 יום בכלא צבאי, נכנסו עסקני הוועדה למעונו של מרן ראש הישיבה הגאון הגדול רבי שמואל אויערבאך שליט"א. הוא הורה להרעיש עולם ומלואו על מעצר בחורי חמד העצורים בעוון לימוד התורה".