אאא

"יום הזעם" של "הפלג הירושלמי" החל בהפגנה סוערת בשעות הבוקר (חמישי), המפגינים חסמו את צומת שילת, ולטענת "הוועדה להצלת עולם התורה", הגוף האמון מטעם 'הפלג' על ארגון ההפגנות המפגינים "נתקלו באלימות חסרת תקדים מצד משטרת ישראל".

בתוך כך, בהודעה מיוחדת ששוגרה לפעילי 'הפלג' נמסר כי ההפגנות בכל רחבי הארת בוטלו וכי תיערך הפגנה אחת בצהריים בירושלים.

"כל בני היהודת הנאמנה מכל רחבי ארץ הקודש עולים כולם ובאים לירושלים ב-14:30 בצהריים ולא בשום מקום אחר למחות ולהריע על חילול התורה שנעשה על ידי שלטון הרשע ומשטרת הפשע בירושלים", נאמר בהודעה.

הודעת 'הפלג'

הרב אברהם בוימל, יו"ר הוועדה אומר כי "גל הסגרות העריקים לידי המשטרה הצבאית לא ירתיע ולא יעצור שום מהלך ברור של אי שיתוף פעולה עם חוק גזירת הגיוס והפיכתו לאות מתה בספר החוקים של מדינת ישראל".

לדבריו: "חשוב להדגיש, כי הבחורים שנעצרו אמש בהפגנה במגרש הרוסים ובהפגנות יום קודם לכן והוסגרו לידי המשטרה הצבאית, היו מודעים לסיכון כי במקרה של מעצר יוסגרו לידי המשטרה הצבאית, כפי שהעריקים בכל ההפגנות מודעים לכך".

"צה"ל יצטרך להתמודד עם אלפי עריקים חרדים שילכו להיעצר בראש מורם למען המשך קיומו של עולם התורה כאן בארץ הקודש", הוא מאיים.

בתוך כך, 'העדה החרדית' הודיעה על הצטרפותם ליום הזעם בירושלים. בהודעה שהוציאו עסקני העדה החרדית נאמר כי "לאור הוראת גאב"ד העדה החרדית הגרי"ט וייס, מתאספים בשעה 13:30 ברחבת בתי ורשא ומשם יוצאים לרחובה של עיר".

העסקנים ביקשו מהמשתתפים להביא עימם טלית ותפילין, והכריזו כי הם עומדים למלאות היום את בתי הכלא.

מוקדי ההפגנות המתוכננות להיום:

בירושלים, בפינת הרחובות שרי ישראל-יפו ובמקומות נוספים - בשעה 14:30.
ברחבי בני ברק - משעה 14:30 עד 17:00.
בבית שמש, בשדרות יהודה הנשיא - מהשעה 14:30 עד 17:00.
באלעד, בכניסה לעיר - בשעה 14:00.
באשדוד - מהשעה 14:30 עד 17:00.
בצפת - מהשעה 16:00 עד 19:00.