אאא

חוקרי יחידת להב 433 עצרו אמש (רביעי) רב-סרן ונגד מחיל האוויר, כחלק מחקירת החשד להוצאת מיליוני שקלים במרמה בצה"ל, באמצעות דרישת כסף עבור עבודות שלא בוצעו.

שני העצורים יובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום יחד עם שבעה מעורבים מגל המעצרים הראשון.

בגל המעצרים הראשון ביום שני נעצרו שני קצינים - בדרגות סגן אלוף ורב-סרן, ועשרה עובדים בחברה אזרחית המספקת שירותי תשתית לבסיסי צה"ל.

על פי החשד, שני הקצינים, שמתוקף תפקידם נדרשו לפקח אחר המכרזים וקבלת השירות בבסיסים, היו שותפים להוצאת הכספים במרמה מהצבא.

על פי המשטרה, הם אישרו שבוצעו עבודות בבסיסים שונים על ידי חברות קבלן, בעלות של מיליוני שקלים, אף שבפועל לא כך היה. על פי החשד קיבלו השניים טובות הנאה וכספי שוחד באופן סדרתי לאורך שנים.

בערוץ 2 דווח אתמול כי אחד החשודים שנעצר הוא קרוב משפחה של הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט.

מקורבי הרמטכ"ל אמרו בתגובה כי אין קשר עסקי בין השניים וכי הפעם האחרונה בה הם נפגשו הייתה לפני שמונה חודשים באירוע משפחתי.

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה: "הוועדה להשעיית ספקים על רקע פלילי, בראשות המשנה למנכ"ל משהב"ט, תא"ל במיל' רוני מורנו, החליטה להקפיא כל התקשרות חדשה עם החברה, להשעותה ממכרזים חדשים ולעצור כספים המגיעים לה. בהתאם להתקדמות החקירה תשוב ותתכנס הוועדה על מנת לשקול את מעמד החברה כספק מוכר ואת התקשרויותיה עם משרד הביטחון. הוועדה דנה במעמד של כל ספק שהוא, בעלי המניות, מנהליו או עובדיו חשודים או הורשעו בפלילים בכלל, או נגד המשרד בפרט. על פרטי הפרשה, שם החברה ושמות החשודים הוטל צו איסור פרסום".