אאא

היזם והמשקיע יובל שחר מצטרף ל-Team8 כשותף ופורש מפעילות שוטפת בקרן ההון סיכון אינוביישן אנדוורס (Innovation Endeavors) של יו"ר גוגל אריק שמידט, כך נודע ל"כלכליסט". בעבר שחר ייסד והוביל את פנטקום, פי קיוב ואינפוגיר לאקזיטים בשווי כולל של 620 מיליון דולר.

Team8 היא פלטפורמת השקעות בחברות סייבר שהוקמה על ידי מפקד 8200 לשעבר נדב צפריר, יחד עם לירן גרינברג וישראל גרימברג. הקרן גייסה עד היום כ-41 מיליון דולר.

עד כה כיהן יובל שחר בתפקיד יו"ר הקרן, אך בקרוב יהפוך לשותף מלא. עם המשקיעות בקרן נמנות החברות סיסקו, אלקטל-לוסנט ומיקרוסופט, אך המשקיעה העיקרית היא לא אחרת מאשר אינוביישן אנדברס, כך שהמעבר של שחר אליה נראה טבעי.

אינוביישן אנדברס, שמגייסת בימים אלה 300 מיליון דולר לקרן חדשה, עברה באוגוסט האחרון מיזוג בין שתי קרנות ששחר היה שותף בהן מ-2013: אינוביישן, שהתמקדה בהשקעות בחברות בשלבים מוקדמים, ומרקר, שהתמקדה בהשקעות בחברות בשלבים מתקדמים.

הקרנות השקיעו בחברות טאבולה, אובר ו-Team8. הקרן החדשה תשלב בין אופיי ההשקעה השונים ומשרדיה ימוקמו בהרצליה, ניו יורק ועמק הסיליקון. שחר יישאר בקרן כשותף-מייסד, אך לא יהיה פעיל בהשקעות חדשות. צוות הקרן החדשה כולל את דרור ברמן, ריק סקנלון וסקוט בריידי. שמידט ישמש כמייסד שותף ומשקיע מרכזי.