אאא

לפחות 65 גופות של גברים, נשים וילדים נמצאו בעיר אל-קריתין במחוז חומס, ועל פי ההערכות, מניין הגופות גבוה בהרבה ולפחות 128 אזרחים נטבחו בידי מחבלי דאע"ש ימים שקדמו לנפילת העיר - כך מדווח היום (שני) ארגון מעקב מערבי הפועל בסוריה.

בתחילת החודש הטיל דאע"ש מצור על העיר אל-קריתין, בסוף השבוע היא שוחררה על ידי כוחות הצבא הסורי ובנות בריתו, והזוועה מתחילה להיחשף. לפי הדיווחים הראשוניים, תושבים שנחשדו בקשר לממשל הסורי נורו למוות בזה אחר זה.

העיר אל-קריתין נמצאת כ-100 קילומטרים מתדמור וכ-300 קילומטרים מדיר א-זור, שגם שם ספג דאע"ש אבידות כבדות. אנשיו נסוגו מאל-קריתין או נכנעו לאחר לחימה רצינית.

רק בשבוע שעבר נפלה גם העיר א-רקה, שנחשבה למעוז דאע"ש בסוריה, ולאחר מכן פרסם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הצהרה מיוחדת, בה הכריז על המשך הצעדים נגד דאע"ש.

טרמפ כתב: "אני שמח להצהיר כי הכוחות הדמוקרטיים בסוריה, שותפינו למאבק, הצליחו לכבוש מחדש את א-רקה, עליה הכריז ארגון הטרור כבירתו. ביחד, כוחותינו שחררו את העיר משליטת דאע"ש. תבוסת דאע"ש בא-רקה מייצגת פריצת דרך משמעותית וקריטית במאבק העולמי להבסת דאע"ש והאידיאולוגיה המרושעת שלו".

"לאחר הניצחון בא-רקה, הסוף לח'ליפות של דאע"ש נראה באופק, מעבר לפינה", קבע טראמפ.