ג'ינס. ארבע אותיות, אינסוף גוונים, דגמים ושפשופים שונים. עולם שלם של אפשרויות וחיבורים. האריג הקלאסי הזה, הפשוט לכאורה, החל את דרכו כבגד עבודה לכל דבר, כששימש את עובדי הצי בג'נובה שבאיטליה כיוון שהכיל בתוכו את מיטב התכונות הדרושות למכנסי מלחים.

על מנת לכבס את הג'ינס היו נוהגים המלחים לקשור את הבגד לגב הספינה וכך בעצם נוקה מן המים שהותזו לעברו.

מקור השם "ג'ינס" מגיע מאיטלקית, blu di genova (כחול מג'נובה) בצרפתית זה תורגם ל-bleu de Gênes, שעוות במשך השנים עד שהפך ל"ג'ינס" של ימינו אנו.

השם הנרדף לג'ינס הוא "דנים" (denim) המרמז על מקום היווצרו: העיר נים שבצרפת.

danatanase_atelier

בתחילת שנות החמישים, הג'ינס הפך לפופולרי בקרב בני נוער ומאז ממשיך לשמש אותנו נאמנה עד היום כבד אופנתי.

בשיטוט קצרצר בקניון ניתן לחזות במגוון הרחב של הפריטים העשויים מהבד הכה שימושי הזה; חצאיות, חולצות, סרפנים, ווסטים, ג'קטים ואפילו כובעים ותיקים, כיד הדמיון הטובה על המעצבים, ומבחר גדול עוד יותר של צבעים; מהכהים למיניהם, השמרניים יותר, שבהחלט יתאימו גם לאלו מבינינו שפחות אוהבות להסתכן ומעדיפות "ללכת על בטוח" וישנם כמובן הדגמים הבהירים יותר ואפילו המשופשפים והקרועים, אותם נוטות פאשניסטות ברחבי העולם לרכוש באופן תדיר.

למה ג'ינס? כי הוא סוגר לנו פינות באחת מהדילמות המשמעותיות ביותר של נשים בשנות האלפיים: "מה אלבש היום?" והוא מחמיא לכל גזרות הגוף.

ngoldenberg

ג'ינס לכל עת

הג'ינס משתלב מעולה הן עם חולצת שיפון אלגנטית ונעלי סטילטו ליציאה רשמית בערב והן עם טי שירט קלילה ונוחה וסניקרס לבנות בימים לוהטים שכאלה ששאיפתנו היחידה בהם היא להרגיש בנוח ולנשום אוויר מזגן קריר.

האמיצות יותר ינצלו את פוטנציאל הבד עד למקסימום ואף ירכיבו לוק הבנוי כולו מפריטי ג'ינס.

fashionbytamar

 suegiers

nitzaloketch

naseebs

naseebs