אאא

ראשי המפלגות החרדיות השרים אריה דרעי ויעקב ליצמן וח"כ משה גפני נפגשו אמש (שני) עם השר יריב לוין, שמונה מטעם ראש הממשלה בנימין נתניהו לתווך בנושא חילולי השבת וחוק השבת.

ל"כיכר השבת" נודע כי במהלך הפגישה היה ויכוח ארוך לגבי הנוסח של החוק החדש שנותן סמכויות לשר הפנים להתערב בנושא חוק העזר העירוני בתחום השבת. לבסוף הוחלט שהשר לוין יביא בתוך מספר ימים נוסח שמקובל עליו ועובר את הליכוד.

במהלך הדיון העלה לוין את החשש של הליכוד וראש הממשלה נתניהו כי יאיר לפיד ינסה להפוך את החוק החדש להון פוליטי עבור 'יש עתיד'.

כמו כן, ח"כ משה גפני העלה במהלך הישיבה דרישה שהחוק החדש יחול רטרואקטיבי גם על מה שקיבלו היתר בתל אביב ולמעשה שיהפוך לחוק עוקף בג"ץ, יתר הנציגים החרדים ולוין טענו כי זה לא הזמן לדון בנושא וכי יעסקו בכך בוועדה.

עוד נודע ל"כיכר השבת" כי הנציגים התרעמו בפני השר לוין מדוע עבודות הרכבת בבנימינה מתבצעות שבעה ימים בשבוע, כולל בשבת קודש, ודרשו לנסות ולקצר לשישה ימים ולהחריג את יום השבת.

בפגישה העלו החרדים נוסחאות לחוק ולוין פסל את רובם. דרעי אמר בתגובה ללוין: "הגענו לקו האדום שלנו. שנתיים אנחנו בולעים חילולי שבת בלי סוף. נמאס לנו. אם החוק החדש לא יעבור לא נוכל להמשיך".