אאא

יממה לאחר הנאום התקיף של יושב ראש ש"ס השר אריה דרעי בו הכריז כי היה "ניסיון הפיכה" בש"ס שנכשל, נראה כי הרוחות במפלגה מתלהטות מהר מהצפוי והקרב על הרשויות המקומיות נפתח בסערה. 

עד לפני מספר ימים היה נראה כי בש"ס ינסו ללכת למערכת בחירות ללא עימות ישיר עם אלי ישי, עימות שבא לידי ביטוי במהלך הבחירות לכנסת ואולי אף הזיק למפלגה, אך לאחר ההתקוטטות בין אלי ישי וש"ס מאז ההילולה של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל, נראה כי דרעי קיבל את ההחלטה ללכת למלחמה בכל הכוח נגד היו"ר לשעבר.

בתחילה היו שניסו לקשר את נאום "ההפיכה" לגורמים בתוך ש"ס ובציבור הספרדי, אך הבוקר (חמישי) בלשכת דרעי הדגישו שהדברים כוונו לאלי ישי בלבד. 

פעילי המפלגה ברשויות המקומיות שישבו באולם מלון 'רמדה' בירושלים היו בטוחים שהם יגיעו לכנס מן המניין, בלי הרבה כותרות, שוב נאום על 'הדרך' וכדו', אך מהר מאוד דרעי עבר בנאומו למתקפה חריפה ואישית נגד אלי ישי, בלי שהוא שוכח להזכיר היטב מה קרה בשנות התשעים - אז לדבריו אנשים מתוך הבית - אלי ישי - גרמו לברק לצעוק 'רק לא ש"ס', ולדבריו אלו אותם אנשים שניסו לעשות כעת הפיכה בתנועה. 

"התחושה שמערכת הבחירות הולכת להתמקד באלי ישי", אומר אחד מנציגי ש"ס שנכח באולם: "דרעי היה להוט, הוא זעם, דיבר בכאב והצליח להעיר את הפעילים. נכון, הוא אמר דברי אמת. השאלה אם זה לא יזיק לנו המחלוקת הזו". 

כאמור, שנה לפני הבחירות לרשויות המקומיות דרעי נערך לקרב בערים החרדיות המרכזיות שם צפויה 'יחד' להתמודד: ירושלים, בני ברק, אלעד וביתר עילית. 

אריה דרעי ונציגי ש''ס, אמש
אריה דרעי ונציגי ש"ס, אמש
הגדלה

כזכור, בנאומו אמש אמר דרעי: "היו אנשים שפירשו את השתיקה שלי כסימן לכך שאני עומד להתפטר, הם ניסו כביכול לדאוג 'לעתיד התנועה'. הנה אני מודיע לכם: ש"ס זה הבית שלנו. נמשיך להנהיג את התנועה תחת נשיא מועצת חכמי התורה ומועצת החכמים. לא יעזור לאף אחד".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

דרעי הוסיף ואמר: "בעקבות חקירת המשטרה נגדי ונגד אשתי שתקנו כדי לכבד את החקירה. היו כאלה שהפיצו שמועות שאני אוטוטו מתפטר, אוטוטו פורש. הם דאגו כביכול לצייר עצמם כמי שדואגים לתנועה כשבעצם רצו לדאוג לעצמם".

דרעי המשיך ותקף את אלי ישי: "האנשים האלה עשו כבר הפיכה בשנת 1999: אחרי 17 מנדטים ששס קיבלה, אנשים מתוכנו גרמו לכך שאהוד ברק אמר רק לא שס, וגרמו בכך להרס התנועה".

באשר לגיבוי לו הוא זוכה מנשיא המועצת אמר דרעי: "ראש הישיבה, מרן חכם שלום אמר לי לאחרונה בשיחה אישית ביננו: 'רבי אריה תזכור, כמה שקשה יותר אתם עושים דברים נכונים'. אני אומר לכולכם ולכל אותם אנשים שמנסים להרוס את התנועה באופן חד משמעי: חבל לכם על הזמן. אני נשאר לעמוד בראש תנועת ש"ס, אמשיך להנהיג ולהוביל את ש"ס תחת מועצת החכמים כי בית לא עוזבים".

אריה דרעי התייחס לסקרים שפורסמו בערוץ 2 וערוץ 10, שם מפלגתו נמצאת על גבול אחוז החסימה עם ארבעה מנדטים ואמר: "אל תתרשמו משום סקרים כאלה ואחרים. חלקם אינטרנטים וחלקם תלושים. אין להם מושג מה קורה באמת בשטח. הם לא רואים את העצרות ההמוניות. אין מי שיכול להתחרות עם ש״ס בשטח".