אאא

פרקליטות מחוז צפון (פלילי) באמצעות עו"ד אליזבט קדמון, הגישה לבית המשפט המחוזי בנצרת כתב אישום נגד 3 תושבי טורעאן, בגין סיכון חיי אנשים במזיד בנתיב תחבורה, יידוי של אבן או חפץ לעבר כלי תחבורה, ניסיון לתקיפת עובד ציבור, חבלה במזיד. בנוסף, נהיגה ללא רישיון ונהיגה ללא פוליסת ביטוח.

מעובדות כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד אליזבט קדמון עולה כי ביום רביעי שעבר, 25.10.17, אוטובוס של חברת אגד נסע מקרית שמונה לכוון תל אביב תוך שהוא מסיע נוסעים רבים.

באותה העת שלושת הנאשמים נסעו בטנדר, שהורד מהכביש על ידי משטרת ישראל, ובפניה מכביש 65 לכחוון כביש 77 סמוך לצומת גולני, ניסה נהג הטנדר מספר פעמים לעקוף את האוטובוס.

בניסיון לחמוק מהטנדר נכנס האוטובוס לתחנת דלק, נהג הטנדר עצר בשולי הכביש וארב לאוטובוס שיחלוף על פניו ואז ידה אחד הנאשמים בקבוק לעבר השמשה הקדמית של האוטובוס.

לאחר מכן, המשיכו הנאשמים בנסיעה, הנהג עקף את האוטובוס משמאל, נעצר באמצע הכביש, חסם באופן חלקי את שני מסלולי הנסיעה והנאשמים יצאו מן הטנדר. אחד הנאשמים יידה לעבר השמשה הקדמית של האוטובוס תרמוס קפה שהתנפץ על השמשה.

לאחר זמן מה, הנאשמים נעצרו עם הטנדר בכניסה לכפר טורעאן וארבו לאוטובוס מחוץ לטנדר. עם חלוף האוטובוס על פניהם, יידה אחד הנאשמים חפץ לעבר האוטובוס שנעצר בעקבות זאת. אותו נאשם ניגש לאוטובוס והחל להכות בו באמצעות ברזל ואילו הנאשמים האחרים נגשו לארגז הטנדר ונטלו פטיש ומוט ברזל.

 מן האוטובוס ירדו שני חיילי צה"ל חמושים, החיילים פנו אל הנאשמים ובקשו מהם לחדול ממעשיהם. משהבחינו הנאשמים בחיילים, שניים מהנאשמים ניגשו לארגז הטנדר והכניסו חזרה את הנשק הקר. ואילו הנאשם השלישי המשיך להתפרע ולצעוק לעבר הנהג. לאחר מכן נכנסו הנאשמים לטנדר ועזבו את המקום.

הפרקליטות ביקשה מביהמ"ש להורות על מעצרם של השלושה עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.