אריה ויפה דרעי  (צילום: יונתן זינדל - פלאש 90)
אאא

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי ממעט להתייחס לחקירת המשטרה נגדו, בוודאי על החקירה נגד רעייתו יפה. אך בכנס נציגי ש"ס ברשויות המקומיות בשבוע שעבר, חרג דרעי ממנהגו, התייחס לדיווחים האחרונים כי החקירה מתרכזת ברעייתו יפה ובעמותות שהקימה, ופתח במתקפה.

בהקלטה שפרסם איתי גדסי ב'קול חי' נשמע השר דרעי אומר: "רעייתי היא מהראשונים בארץ שהתחילו עם מפעלי חסד, כולם זוכרים את אלפי החבילות שחילקה. בתי הספר 'מפעלות שמחה ומרגלית', למעלה מ-800 בנות, שכולם יודעים, משפחות שלנו שצריכות הרבה מאוד עזרה והרבה מאוד דחיפה, שיעורים פרטיים, עם מקצועות ותארים יוקרתיים, להוציא אותם ממעגל העוני ולגדל בתים של תורה ותלמידי חכמים, והכל במסירות אדירה. אמרתי שוב כמה שקשה יותר סימן ש...".

דרעי הסביר את החקירה נגד רעייתו יפה ואמר: "ולצערי אותה לא מחפשים, וכמובן שמחפשים מישהו אחר. דרכה רוצים לפגוע".

יו"ר ש"ס הוסיף ואמר: "עד עכשיו הכל אמרתי שאפשר לספוג, אבל כשפוגעים במוסדות היקרים הללו וזה פוגע בתורמים ובמשרדי הממשלה שחוששים שמפחדים, אולי חלילה וחס, בסוף זה פוגע בבנות הללו היקרות, ולכן אני מפה רוצה לחזק אותם, וגם להגיד לכם שזה הכל שקר":

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

השר דרעי התייחס להדלפות מהחקירה ואמר: "אותו אחד שהדליף, זה אחד מהשניים, או שהוא לא יודע כי הוא זה ממה שנעשה בחקירה או שהוא יודע ומשקר לצערי הרב. בשני המקרים הוא עשה דבר מאוד מאוד לא חוקי, מאוד לא מוסרי, הוא פוגע בילדות מהחלשות ביותר על לא עוול בכפם.

"לא מספיק שהגורל ייעד אותם לגדול בבתים כאלה, ומישהו מנסה להציל אותם. ורוצים לפגוע בהם. חבל אני אומר תתעסקו איתי עזבו את האנשים האלה. אני עוד סוחב אבל חבל שאחרים ייפגעו מהדבר הזה".
דרעי פנה לרעייתו: "אני אומר לאשתי ולכל מי שעושה את העבודה חזקו ואמצו, תמשיכו בעבודה שלכם. הקב"ה יודע כמה מסירות נפש, יפה ואחרים מקדישים במוסדות הללו".

השר אריה דרעי התייחס לחשדות נגד מו ומשפחתו ואמר: לא רק שחלילה וחס אגורה אחת אגורה מכל העמותות הללו לא הלכו למקורבים או למטרות לא אמיתיות, אלא גם אני אומר לכם, אני לא אוהב להתפאר בזה אבל אין ברירה אחרת, סכומים גדולים של מאות אלפי שקלים שקיבלנו בשמחות של הילדים, שהלכו למוסדות הללו שזקוקים, הרוב הפך לתרומה, חלקם עדיין חייבים לנו".
את דבריו סיים ואמר: עשינו את זה בשקט לא ביקשנו תודה מאף אחד. אבל לבוא היום ולהפוך, לסלף את העובדות ולהגיד חלילה וחס... זה פוגע. בזכות הדמעות שהצדקת הזאת מורידה, שהקב"ה יעשה ניסים עם עם ישראל".