אאא

חבר כנסת  אורן חזן מהליכוד הודיע הערב (ראשון) כי הוא מצטרף לשביתת הרעב של המשפחות השכולות וראשי הרשויות ביו"ש באוהל המחאה מול בית ראש הממשלה עד אשר יועברו התקציבים לחיזוק הביטחון בכבישי יהודה ושומרון. 

חזן שהגיע לאוהל המחאה, הודיע על הצטרפותו לשביתה לנוכחים: "אדוני ראש הממשלה, אמנם איני מצוי בקו הבריאות לאור כך שרק בחודשיים האחרונים נאלצתי לעבור שני ניתוחים, אך לנוכח מאבקם הצודק של המשפחות השכולות וראשי הרשויות ביו"ש – החל ממחר אצטרף לשביתת הרעב עד אשר תתקבלנה דרישותיהם.

 חבר הכנסת חזן מכריז על שביתת הרעב (צילום: רועי פדי)

"מזעזע אותי לראות משפחות שכולות יושבות כאן בקור ושובתות רעב בכדי להשיג בטחון לתושבי יו"ש, דבר שהוא באחריותי ובאחריותך, אדוני ראש הממשלה. כתושב אריאל כל חיי, אני חש שאיני יכול להסתפק בכלי המאבק העומדים לרשותי כחבר כנסת בקואליציה אלא עליי לתת דוגמה אישית שתמחיש כי מדובר כאן בדיני נפשות"

יוסי דגן ראש מועצת שומרון שפתח הבוקר בשביתת רעב אמר לח"כ חזן: "עצוב שהגענו למצב שבו חברי כנסת ראשי רשויות ומשפחות שכולות צריכות לשבות רעב מול בית ראש הממשלה כדי לקבל סוף כל סוף מקור תקציבי להבטחות בנות שנים לדברים אלמנטריים הנוגעים לחיי אדם. אנחנו עוד מעט שבועיים כאן על המדרכה הזו, ומלבד הצהרות לתקשורת והבטחות על הקרח אין התקדמות"

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

אמש הודיעו המשפחות השכולות כי הן מחריפות את המאבק, ופתחו הבוקר בשביתת רעב מול בית ראש הממשלה עד להעברת שורה תקציבית לטובת אמצעי בטחון בישובים ובכבישים וסלילת כבישים עוקפים. 

ההחלטה התקבלה לאחר שמזה כמעט שבועיים יושבים באוהל מחאה המשפחות השכולות יחד עם ראשי הרשויות ביוש בהם ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ראש מועצת בית אריה אבי נעים וראש מועצת קריית ארבע מלאכי לוינגר, והם טוענים כי "התגובה היחידה מבית רוה"מ הייתה של חזרה על הבטחות והצהרות לתקשורת הניתנות מזה 3 שנים. כאשר מאחוריהן לא עומד מקור תקציב".

שביתת הרעב של חזן היא הראשונה בתולדות מדינת ישראל  בה  חבר כנסת ממפלגת השלטון שובת רעב  נגד ראש הממשלה ממפלגתו.