אאא

אישום בתקיפה חבלנית נגד פעיל הימין ברוך מרזל, נמחק היום (ב') בבית המשפט השלום בירושלים. זאת לאחר שהמתלונן, שכנו הפלסטיני פואז אבו-עיישה, לא הגיע להעיד יחד עם אחיו, כמתבקש. השניים זומנו גם בעבר וזו הפעם השלישית שבה לא הגיעו לבית הדין. השופט אילן סלע העיר לתביעה על התנהלות העדים בתיק, ונציגיה הודיעו כי הם חוזרים בהם מכתב האישום.

באישום צוין כי ב-1 באוקטובר 2011 התאספו תושבי תל רומיידה שבחברון ליד ביתו של פואז אבו-עיישה, כיוון שחשדו שבני משפחת אבו-עיישה גנבו מתל רומיידה שקי מזון לבהמות. לטענת התביעה, פואז אבו-עיישה ניסה לתווך בין הצדדים ולברר מי גנב את שקי המזון, אולם מרזל תפס בו ויחד עם ארבעה מתנחלים נוספים הכה אותו באגרוף, בעט ברגלו וגרם לו חבלות. אלא שכאמור ה"מוכה, בחר שלא להגיע לבית המשפט ולנסות להוכיח את דבריו ולהתעמת על דוכן העדים.

השוטרים שהיו במקום עכבו לחקירה שני נערים, בהם בן משפחתו של אבו-עיישה, בחשד לגניבה. אבו-עיישה הגיש את התלונה נגד מרזל במשטרת חברון, בעת שבן משפחתו הצעיר היה מעוכב בתחנה בחשד לגניבה וקיבל זימון לבית משפט הצבאי לדיון באותו אישום.

עו"ד יצחק בם שייצג את מרזל מטעם הסנגוריה הציבורית, מסר כי "ברור כי מדובר בתלונה מניפולטיבית, שהגיש המתלונן אך כדי להסיט את תשומת הלב מאישום בגניבה שהועלה כלפי קרוב משפחתו. מר אבו-עיישה עשה שימוש נלוז במשטרה ובמערכת המשפט כנגד ברוך מרזל והכל במטרה לחלץ את קרוב משפחתו מחשד לגנבה".

"מצער שמשטרת ישראל במקום להעמיד את אבו-עיישה לדין על מסירת הודעות כוזבות, מאפשרת לו לשחק בה. אולם, העדר הנכונות של אבו-עיישה לעמוד מאחורי תלונתו, להתייצב על דוכן העדים ולעמוד בחקירה נגדית - מעיד על אמיתות הטענות של בני חמולת אבו-עיישה על יהודים תושבי תל-רומיידה".

בתגובה לסגירת התיק נגדו אחרי 6 שנות משפט אומר ברוך מרזל ל'כיכר השבת': "שוב הוכח שהיד של התביעה קלה על ההדק נגד מתישבים ונגדי בפרט הם יותר יאמינו לערבי גנב מליהודים אוהבי ישראל. הגיע הזמן להעמיד ערבים לדין על תלונות שווא כדי להילחם בתופעה שהיא מכת מדינה. אני דוחה את הטענה שהערבים חששו להגיע להעיד נגדי, אולי זה הפוך, שבחברון יש דו קיום והשכנים הערבים אוהבים אותי ולא רצו להעיד נגדי".