אאא

בבית הסתדרות מורי אגודת ישראל בבני ברק, נפתחה לאחרונה הסדנה השנתית - 'מנהלי בתי הספר כמנהיגים' - למנהלי ומנהלות רשת החינוך והקירוב 'שובו'.

בפני המנהלים נשא בין היתר דברים, מנכ"ל הרשת, חיים מיכאל גוטרמן, שאמר: "אנחנו ניצבים כיום בעידן חדש, עידן של אתגרים רבים ומגוונים. יחד עם זאת נפתח בפנינו חלון הזדמנויות גדול כדי שנוכל לעמוד באתגרים הללו בעזרתו של נשיא 'שובו' הגאון רבי יונתן אברהם, אב"ד בבית הדין בלונדון וחבר הועדה המתמדת של 'ועידת רבני אירופה', שעושה הכל על מנת לצייד אותנו בכלים הנדרשים להעמיק לשדרג ולחזק את פעולות הקרוב ברשת ואת הרשת בכלל, בדרך שהנחילו לנו גדולי ישראל זצוק"ל ובראשם מייסד 'שובו' הגאון הגדול רבי אברהם פאם, ויבדלח"א גדולי ישראל שליט"א".

'אתם המנהלים והמנהלות, נמצאים בקו החזית, והנכם חוד החנית להצלחתנו במשימה החשובה להנחיל אהבת תורה ומצוות לתלמידים לדורות. רק באחדות ובקו אחיד נוכל לקיים את ייעודנו", הוסיף.

גוטרמן אף הביא בפני המשתתפים את ברכתו של הרב אברהם, שבהכוונתו נקבע סדר היום, תוך שימת דגש על חיזוק הקשר של התלמידים לאידישקייט, ובשנה זו להתמקד במיוחד בנושא התפילה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

תלמידי 'שובו'. ארכיון
תלמידי 'שובו'. ארכיון

יו"ר המזכירות הפדגוגית בחינוך העצמאי, שלמה שלומוביץ, נשא הרצאה בנושא 'דרכי ההשפעה על התלמיד' - מתן כלים מעשיים למנהלים בקרוב התלמידים ופתרון בעיות חינוכיות. יו"ר ארגון 'מקצה הארץ', אורי אומן, הרחיב בנושא ערכם הרב של הסמינרים המיוחדים ליהדות וערכים שהוא מקיים להורי התלמידים של 'שובו', ועל הדרכים לייעל את כמות ואיכות הסמינרים והקשר הרציף לאחריהם. בני שדה, מרצה בכיר בארגון 'מנוף', הרצה בנושא 'ממנהל למנהיג', ונתן כלים מעשיים לשדרוג תפקוד המנהל להגעה לייעוד.

סמנכ"ל הרשת דוד איבגי ציין, כי בהתאם להכוונת הרב אברהם, בשנת הלימודים הנוכחית נבחר הנושא השנתי, תפילה, כנושא בו תתמקד ההנהלה במיוחד בכל מוסדות החינוך של הרשת. העבודה בנושא נעשית בתיאום עם המזכירות הפדגוגית שע"י החינוך העצמאי.

מפקחי הרשת העלו את נושא שדרוג חגיגות בר ובת מצווה לתלמידי 'שובו', כדי שיהוו מקור השפעה רוחנית על הנערים והנערות ובני משפחותיהם. בכנס אף נבחר, פה אחד, ועד מנהלים שיעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם מפקחי הרשת להכנת תכניות תורניות וחינוכיות אחידות ולהעמקת הסנכרון עם ההנהלה בישראל ובחו"ל.