אאא

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אוהב להתגאות בכך שהקיף את עצמו במיליארדרים מצליחים, אך הוא ככל הנראה יצטרך להסתפק במיליארדר אחד פחות. לפי טענת המגזין פורבס, שר המסחר האמריקאי וילבור רוס ניפח את הונו האישי, ולמעשה אינו מיליארדר.

רק לפני שנה דיווחו במגזין כי הונו של רוס עומד על 2.9 מיליארד דולר, מה שהכניס אותו לרשימת 400 האנשים העשירים ביותר בארה"ב. רוס טרח אז להתקשר לעורכי המגזין ולטעון כי הערכת ההון שלו נמוכה מדי, והונו קרוב יותר ל-3.7 מיליארד דולר. אולם כעת פרסם המגזין דו"ח חדש, לפיו שווי נכסיו של רוס עומד על פחות מ-700 מיליון דולר. המידע החדש מבוסס על הצהרות פיננסיות שהגיש רוס לאחר שמונה לתפקיד שר המסחר בממשל טראמפ.

כשהדבר נודע לפורבס הם תכננו להוציא אותו מרשימת עשירי ארה"ב, אך רוס מחה וטען כי המגזין לא לוקח בחשבון קרנות שהקים עבור משפחתו, שלטענתו השווי שלהן הוא "מעל 2 מיליארד דולר", ושלא נכללו בהצהרות ההון שהגיש. אולם במגזין הודיעו כי לאחר "חודש של בדיקות" הגיעו למסקנה כי הקרנות הללו לא קיימות, ולפיכך רוס הוצא מרשימת עשירי ארה"ב שפורסמה בחודש שעבר. עם זאת, ב"פורבס" עוד לא עדכנו את רשימת המיליארדרים העולמית, שם מופיע רוס במקום ה-814 עם הון של 2.5 מיליארד דולר.

"ברור למדי שרוס שיקר לנו, השקר האחרון בשורה של כזבים, הגזמות, המצאות ושקרים גסים שהעביר לפורבס מאז 2004", הודיע המגזין.

רוס עצמו סירב להגיב לדיווח. ממשרד המסחר נמסר כי רוס "הגיש את כל הצהרות ההון כמתחייב לפי החוק ותוך ייעוץ עם מומחים למשפטים ולאתיקה. כפי שאמרנו בעבר, כל אי הבנה שעלתה מדיונים שלכם עם רוס היא מצערת".