אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח מכתב תנחומים לרבנית שלומית רוזן, אלמנתו של הרב ישראל רוזן ז"ל שנפטר בשבוע שעבר.

במכתב כותב ראש הממשלה כי "דמותו המרשימה של הרב רוזן ייצגה שילוב מובהק בין אהבת התורה, העם והארץ. כמי שגדל בחוגי הציונות הדתית פיעם בו רגש יהודי וציוני עמוק, עם רצון עז לתרום לחוסנה של מדינת ישראל. בצד השתלמות התורנית בישיבות גבוהות, הוא השתתף כלוחם במערכות ישראל".

ראש הממשלה נתניהו ציין כי "החזון שהנחה את הרב רוזן - למתוח גשר בין התורה למדע, ובין ההלכה לחידושי הטכנולוגיה, הניע אותו לפי ארבעה עשורים לייסד את מכון 'צומת' בגוש עציון. למכון חלוצי זה נודעת תרומה בולטת ביישום פתרונות טכנולוגיים-הלכתיים בחיי היומיום, ובייחוד בשבתות ובמועדי ישראל. פיתוחי מכון 'צומת' מאפשרים פעילות חיונית בשבת ובחג במוסדות ציבור רבים".

ראש הממשלה נתניהו התייחס גם למפעל חיים נוסף של הרב רוזן - כרכי 'תחומין' העוסקים בענייני הלכה וכתב כי "נוסף על יוזמתו של הרב רוזן להוציא לאור את ערכי 'תחומין' שמוקדשים לנושאי תורה, חברה ומדינה, הוא פירסם ספרים ומאמרים שעוררו עניין ציבורי. בד בבד התמסר לקידום תחום הגיור, וסלל דרך להצטרפותם של מאות מתגיירים לשורות עמנו".

"מעל לכל היה הרב רוזן איש משפחה חם, שגידל איתך - שלומית - את הילדים אביה, משואה, יקהת, גיתית ולביאה, וחבק באושר נכדים", חותם ראש הממשלה נתניהו את מכתבו, "אני מוסר לכם את תנחומיי על האבדה הגדולה ואני בטוח שתעבירו את מורשתו הייחודית של הרב רוזן לדורות הבאים. בהמשכת דרכו ובפירות מפעליו תנוחמו".